Ділянка площею 0,46 га начебто перебуває у постійному користуванні Товариства сприяння обороні України.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 28 травня видала Громадській організації «Товариство сприяння обороні України» дозвіл на реконструкцію адміністративної будівлі з надбудовою та прибудовою по проспекту Перемоги, 52/2 у Шевченківському районі м. Києва. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Дозвіл видано на реконструкцію без зміни функціонального призначення будівлі на основі містобудівних умов та обмежень (МУО), виданих Товариству сприяння обороні України (ТСО України) у 2013 році саме для вказаної мети.

За даними видання, технічні показники у цих МУО і в дозволі ДАБІ різняться. Так, відповідно до МУО реконструкція полягає у збільшенні будинку з 4 до 7 поверхів, що в показниках площі будівлі відповідає таким цифрам: з 3625 кв м до 6275 кв м.

Разом з тим у дозволі ДАБІ площа будівлі начебто дорівнює майже 31,5 тис кв м. — орієнтовно така будівля може мати понад 17 поверхів.

Видання наголошує, що така площа будівлі більше відповідає новим містобудівним умовам, які ТСО України отримує через суд. Так, у лютому цього року Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Департамент містобудування КМДА видати ТСО України нові МУО на реконструкцію адмінбудівлі на просп. Перемоги, 52/2 під багатофункціональний комплекс із об’єктами громадського призначення (підземний паркінг, офісні та інші комерційні приміщення, апартаменти) з влаштуванням надбудови та прибудови у тому числі за межами фундаментів існуючої будівлі. 26 травня апеляція залишила без змін це рішення, і воно набуло сили, що означає, що незабаром ТСО отримає нові МУО.

Видання пише, що у Києві поширена практика видачі містобудівних умов і обмежень для проектування «багатофункціональних комплексів», які насправді будуються як житлові. Квартири у таких комплексах продаються під виглядом апартаментів. Це тягне за собою багато нюансів, як-от: вищі комунальні тарифи, питання з реєстрацією, інші вимоги до проектування і будівництва тощо.

Ділянка площею 0,46 га на просп. Перемоги, 52/2 з 1999 року начебто перебуває у постійному користуванні Товариства сприяння обороні України, яке є власником будівлі, розташованій там.

Генпідрядником будівництва на цій ділянці у дозволі ДАБІ вказано ТОВ «Проджект Буд Інжиніринг». Ця компанія створена у червні 2019 року. Її власником є ТОВ «Рєнт-Сервіс», а керівником – Євгеній Бінявський, повідомляють «Наші Гроші».

Власниками «Рєнт-Сервіс», за даними розслідувачів, є Світлана Поличева (89,6%), кіпрська компанія «Ніпосір Лімітед» (0,4%) та пайовий венчурний інвестиційний фонд «Інтергалбудінвест» недиверсифікованого виду закритого типу товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Крістал Ессет Менеджмент» (10%). КУА «Крістал Ессет Менеджмент» пов’язане із екс-нардепом Володимиром Зубиком, який є президентом Асоціації «Підприємств будівельників «Інтергал-Буд».

Євгеній Бінявський начебто є також керівником ТОВ «Інтербуд Компані», що зареєстроване у Львові на площі Старий Ринок, будинок 8, кімната 308. У цьому ж будинку раніше був зареєстрований благодійний фонд і ТОВ «Компанія-Інтергал», засновниками яких був Андрій Бобко – родич Катерини Бобко, колишньої бізнес-партнерки рідної сестри дружини Володимира Зубика.

Керівником Громадської організації «Товариство сприяння обороні України» є Сергій Кошин. Це колишній народний депутат від «Батьківщини» (2007-2012), двічі депутат Рівненської облради (1990-1998) і двічі депутат Дубровицької районної ради (1998-2002, 2006-2007). Він є батьком працівника СБУ Олексія Кошина, який брав участь в обшуках агентів НАБУ по справі очільниці ДМС Діни Пімахової.

Як ми повідомляли, Святошинська РДА передала комунальні приміщення в оренду двом депутаткам Київради.

Фото: Наші Гроші