«Приватні детективи» передавали інформацію про транспортні засоби, дані банківських установ, Державної податкової служби, Нацполіції, Держприкордонної служби, органів юстиції тощо.

Повідомляє Київська міська прокуратура в Facebook.

Роботу так званого «міжнародного детективного агентства» організував колишній співробітник Нацполіції України.

Також до складу агентства входили діючий поліцейський, керівник структурного підрозділу ДПС України, співробітник державної кредитно-фінансової установи, співробітники страхового бюро та інші особи.

«Детективи» збували інформацію з баз даних «Безпечна столиця» КМДА про пересування транспортних засобів, даних банківських установ, Державної податкової служби, Національної поліції, Державної прикордонної служби, органів юстиції тощо.

Також на замовлення клієнтів вони надавали послуги з незаконного візуального спостереження та забезпечували злам електронних поштових скриньок та месенджерів.

Вартість «послуг» становила від 100 до 2 тисяч доларів США.

Секретну іформацію збували через «Телеграм», у тому числі на замовлення російської сторони та в інтересах осіб, що проживають на території анексованого АР Крим.

Під обшуку виявили та вилучили телефони, засоби анонімного зв’язку, комп’ютери та носії інформації, що використовувалися для отримання та передачі конфіденційної інформації, службові документи та аудіо записи з грифами обмеження допуску, ключ доступу до ЄРДР та інші речові докази.

Наразі слідчі дії тривають. Також вирішується питання щодо підозри організатору нелегального бізнесу та його співучасникам.

Нагадаємо, раніше копи викрили хакера, який крав гроші з веб-гаманців, надсилаючи «вірусний» лист.

Фото: facebook