Привід — систематична неявка на судові засідання.

Подільським районним судом Києва оголошено в міжнародний розшук колишнього голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького, якого звинувачують у вчиненні низки кримінальних правопорушень. Про це повідомляє прес-служба ОГП.

Оголосити Тупицького у розшук вирішили через систематичну неявку на судові засідання. Наступним кроком прокуратури буде клопотання про заочне обрання Тупицькому запобіжного заходу — арешту. Після цього Україна зможе звертатись до Австрії із запитом про екстрадицію обвинуваченого.

За версією слідства, в жовтні 2018 року Тупицький з корисливих мотивів та в інтересах свого знайомого – колишнього Голови Вищого господарського суду України, підкупив свідка, щоб він відмовився від показань або давав неправдиві показання у справі про незаконне заволодіння «Зуївським енергомеханічним заводом».

Крім того, упродовж 2018 – 2019 років обвинувачений неодноразово, з корисливих мотивів, надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України)” — йдеться в релізі.

Нагадаємо, на початку квітня 2022 року Державне бюро розслідувань почало розслідувати незаконну втечу за кордон (у Відень) Тупицького. Слідчі вважають, що в період війни Тупицький залишив межі України без проходження прикордонного і митного контролю. Офіційно кордон він не перетинав.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Тупицький мав узяти участь у поверненні в легітимне поле колишнього президента України Віктора Януковича.

Фото: Фейсбук