Колишній посадовець підтвердив, що йому вручили підозру.

Національне антикорупційне бюро повідомило колишньому голові Нацагентства з управління арештованим майном Антону Янчуку про підозру у зловживанні владою та розтраті 426 млн гривень. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Telegram.

Разом з Янчуком про підозру повідомлено ще 4 особам: начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА; спеціалісту відділу з розвитку підприємства державного підприємства “СЕТАМ”; оцінювачу; засновнику та директору приватної компанії.

В період скоєння цих злочинів посаду начальника управління менеджменту активів центрального апарату АРМА обіймав Віталій Різник.

Слідство встановило, що підозрювані організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельну площадку “СЕТАМ” майна, що було арештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА.

Схема виглядала так: посадовці АРМА готували обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, якими важко управляти, зберігати або ж воно швидко псується і може втратити свою вартість. У подальшому це майно оцінювалось, проте вартість вказувалась суттєво нижчою за ринкову. Згодом оцінене майно виставлялось на електронні торги, а представники “СЕТАМ”, які організовували ці торги, забезпечували перемогу наперед визначеній приватній компанії.

В ході досудового слідства встановлено 4 епізоди злочинної діяльності:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торгівельної мережі “Ашан” (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз);
  • продаж 2,6 тис. тон піску на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою);
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);
  • продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).

Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 426 млн гривень.

У САП зауважили, що відповідну землю в “Ашана” відібрали.

Розслідування триває, встановлюються інші злочинці та епізоди.

У коментарі УП Янчук підтвердив, що 12 липня йому вручили підозру. Екс-посадовець сказав, що наразі він “розбираєтся, до чого там він”.

Фото: Фейсбук