25 жовтня 2019 року Шевченківський райсуд Києва відпустив з-під домашнього арешту Щеголєва, змінивши йому запобіжний захід на особисте зобов'язання.

Шевченківський райсуд Києва 18 травня 2022 року поточного року оголосив колишнього начальника Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області — генерал-майора Олександра Щеголєва — у міжнародний розшук.  Про це із посиланням на власні джерела у правоохоронних органах повідомив медіапроект Watchers.

Щеголєва звинувачують в організації штурму Майдану в ніч з 18-го на 19-го лютого 2014-го року. В результаті цих подій у центрі Києва згорів Будинок профспілок, близько 10 протестувальників убиті, десятки були поранені.

За інформацією слідства, до планування операції були причетні високопосадовці МВС та СБУ Києва, зокрема, генерал-майор Щеголєв.

Вже після втечі підсудного суд заочно обрав Щеголєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Щеголева оголосили у розшук 04.04.2022, у міжнародний розшук — 18.05.2022. Також 10.06.2022 обрали йому заочно запобіжний захід у вигляді варту. Провадження на цей час зупинено“, — повідомило джерело у коментарі Watchers.

Зауважимо: Щеголєв був затриманий 20 серпня 2015 року, а наступного дня Печерський райсуд Києва заарештував його.

Його звинуватили в організації та здійсненні силового штурму протестуальників на Майдані шляхом проведення антитерористичної операції, у тому числі її силової фази, у Будинку профспілок у Києві.

У січні 2020-го, під час засідання в суді, прокурор Олександр Супрун заявив, що Олександр Щеголєв міг передати матеріали кримінальної справи проросійському блогеру Анатолію Шарію

25 жовтня 2019 року Шевченківський райсуд Києва відпустив з-під домашнього арешту Щеголєва, змінивши йому запобіжний захід на особисте зобов’язання.

Фото: Фейсбук