Перший указ про звільнення Барінової з'явився на сайті КМДА 20 березня — за чутками, у перші дні війни вона виїхала з України.

Колишня директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова повідомила. що через суд добилася свого звільнення за згодою сторін. Про це вона написала у пості в Фейсбук.

Зі слів Барінової, її звільнення від 21 березня було “незаконним”. Вона добилася звільнення з 23 червня за згодою сторін.

Це перемога. Вона створює важливий правовий прецедент – свавілля під прикриттям «воєнного часу» не пройде. Вона знімає всі репутаційні питання до мене як до управлінця у сфері культури і, тепер вже колишнього, держслужбовця. А репутація в цивілізованому світі – це твій головний актив. І тому у цієї перемоги гіркий присмак. Адже і репутація київської міської влади, і бюджет міста зазнали неабияких втрат. Через чиюсь некомпетентність та/або корисливий намір” — йдеться в пості.

Барінова також пише, що щодо її звільнення мало би бути службове розслідування, але його, мовляв, не буде.

Жодних вказівок на те, що з цього приводу буде проведено службове розслідування, за результатами якого винних притягнуть до відповідальності, наразі немає. За європейськими нормами – а це вже і наші норми – це ненормально. Залишається невідомим зміст службової записки заступника мера Валентина Мондріївського, яка стала підставою для незаконного звільнення. Залишаються невідомими юристи КМДА, які намагалися виправдати в суді очевидно протиправне рішення своїх очільників” — пише Барінова.

Також вона вважає, що її звільнили з посади з конкретною метою.

За ці три місяці до Департаменту повернулися його колишні співробітники, яких я звільнила – обидва заступники та головний бухгалтер. При цьому повернулися хитро – на посади головних спеціалістів – аби уникнути конкурсу на держслужбовця. І відразу почали отримувати по 200-300% надбавки до окладу за «інтенсивність праці». Те ж саме – і з виконуючим обов’язки директора. При тому, що в цілому міська мережа фінансується в кращому випадку на 60%. Певно, головні спеціалісти інтенсивно грають на всіх сценах, в усіх оркестрах та ще й перевіряють квитки у музеях. Доречі про музеї. Дивним чином під час війни Департамент культури вирішив вдатися до наукового дослідження низки експонатів Музею видатних діячів української культури, для чого… їх відправили аж до Львова..” — пише вона.

Нагадаємо, указ про звільнення Барінової з’явився на сайті КМДА 20 березня. Повідомлялося, що у перші дні повномасштабної війни Барінова виїхала за межі України. Барінова тоді обурювалася — мовляв, звільнення суперечить трудовому законодавству.

Барінова очолювала Департамент культури з квітня 2021 року. До того працювала радницею з питань культурної спадщини у Мінкульті.

Фото: Фейсбук