Ця місцевість є частиною історико-архітектурного заповідника. Місцеві створили у Facebook спеціальну групу з оперативною інформацією.

На Подолі, по вулиці Верхній Вал, триває будівництво 9-поверхового офісного центру, через яке руйнуються кілька сусідніх будівель. Про це повідомляють місцеві мешканці, які організували спільноту для протистояння забудовнику.

Будівництво розташоване між житловим будинком по Верхньому Валу, 44 та двоповерховим історичним особняком XIX ст. по Верхньому Валу, 42.

Територія входить до Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

Відомо, що забудовник отримав в містобудівних умовах дозвіл будувати 2600 кв.м. площі на 300 кв.м метрах земельної ділянки — це майже 9 поверхів. За словами місцевих активістів, дозволи від органів охорони культурної спадщини на це — відсутні, а через будівельні роботи, які тривають уже кілька місяців, будинок по Верхньому Валу, 44 пішов тріщинами.

Так має виглядати прибудова: зліва – житловий будинок, справа – історичний особняк

Будинок по Верхньому Валу, 42 також руйнується — активісти кажуть, що мають відповідне рішення експертизи.

За їхніми даними, компанія, якій здано в оренду цю ділянку — ТОВ «Явір-95», належить екс-депутату Київради від «Батьківщини» Володимиру Старовойту.

«Пан Старовойт, за збігом обставин, на момент передачі ділянки у 2004 році був Депутатом Київської міської Ради, тобто виходить що Старовойт передав ділянку Старовойту… Старовойт знову стає депутатом у 2015, і, знову ж, за збігом обставин очолює комісію Київради з питань містобудування та архітектури» — йдеться у одній з публікацій в групі.

За словами місцевих мешканців, у 2020 році, коли каденція депутата завершувалася, роботи на ділянці дуже прискорилися, а деякі з них начебто виконували «Київенерго» та «Київводоканал».

Крім того, заборону на ведення будівництва вже видав Господарський суд Києва, однак забудовник це рішення оскаржує, доки на ділянці продовжуються роботи. Також в цьому місяці у ТОВ «Явір-95» спливає термін оренди ділянки, і активісти вимагають від Київради не продовжувати з компанією відповідний договір.

Учора ми писали про скандальне будівництво на Позняках, яке веде компанія, створена братом нардепа від «Батьківщини».

Фото: фейсбук