Бухгалтера судитимуть за безпідставне перерахування 420 тис. гривень компанії-нерезиденту.

Про це повідомляє столична прокуратура в Facebook.

Як встановило досудове розслідування та документально підтвердило, що між Мінкультом України та компанією-нерезидентом укладено договір про надання послуг з організації та проведення Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності».

Відповідно договору загальна вартість послуги становила 2,5 млн гривень. Оплата послуг здійснювалась за рахунок коштів державного бюджету України.

Так, Мінкультом здійснено дві оплати за вказані послуги в іноземній валюті на 23 та 52 тис. євро відповідно.

Разом із тим, колишній головний бухгалтер Міністерства культури під час оплати послуг в Євро не пересвідчився у правильності сплати суми коштів за договором, підписав платіжне доручення щодо перерахування коштів з рахунку Міністерства на рахунок компанії-нерезидента та сплатив на 12 тис. євро більше, ніж необхідно.

У тому числі зайвої оплати комісійної винагороди банку за купівлю іноземної валюти і комісійної винагороди за банківські послуги.

В перерахунку в національну валюту збитки становлять близько 420 тис. гривень.

Наразі обвинувальний акт скеровано до Шевченківського районного суду Києва для розгляду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

До слова, раныше ми писали про новий проект Музею Революції Гідності.

Нагадаємо, ексдиректора Держбудкомбінату підозрюють у розтраті 900 тисяч із держбюджету.

Фото: facebook