У разі ухвалення закону про економічний паспорт українські діти, які народилися з 1 січня 2019 року, після досягнення повноліття отримають понад 620 тисяч грн кожен.

Про це свідчить проєкт закону “Про економічний паспорт”, опублікований на сайті Верховної Ради.

Документ передбачає створення Фонду майбутніх поколінь, який буде здійснювати накопичення державних внесків на користь учасників фонду, які надійдуть від сплати рентних платежів за користування надрами України.

Учасниками фонду стануть громадяни України, народжені з 1 січня 2019 року.

Зазначені надходження передбачені у проекті державного бюджету на 2022 рік та складають 69 млрд гривень.

За розрахунками авторів законопроєкту, перший річний державний внесок у 2023 році становитиме 21,8 млрд грн. На момент перших виплат у 2037 році сума коштів фонду становитиме 1 832 млрд грн за рахунок внесків держави та отриманого інвестиційного доходу від розміщення коштів у державні цінні папери.

Це, на думку авторів документу, дозволить здійснити виплати на загальну суму 191 млрд грн з розрахунку 626 125 грн на одного учасника Фонду.

Виплати із системи економічного паспорта можуть здійснюватися на навчання, купівлю власного житла, лікування тяжких захворювань або за наявності критичних станів здоров’я, які підтверджені в установленому порядку, у будь-який час до досягнення 18 років.

Водночас, як повідомив речник парламенту Руслан Стефанчук у коментарі Інтерфакс-Україна, Верховна Рада не встигне розглянути ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт про економічний паспорт українця до Нового року.

“Чи зможемо на цій сесії – не знаю, бо є 14 днів на внесення альтернативних законопроєктів. Тому мені здається, що цього року вже 100% ми не встигнемо його розглянути”, – повідомив речник ВР.

Стефанчук припустив, що, найімовірніше, на початку наступного року цей законопроєкт спробують внести до зали і “хоча б у першому читанні проголосувати”.

Фото: Фейсбук