Синоптики прогнозують, що цього тижня якість повітря у столиці не покращиться.

У Києві перевірили стан якості повітря за період з 29 червня до 5 липня та виявили перевищення вмісту деяких шкідливих речовин. Про це повідомляє сайт Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.

Всього на 16-ти стаціонарних постах обсерваторії було відібрано та проаналізовано 1456 проб повітря.

Зазначається, що у повітрі Києва було відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом:

  • завислих речовин – у 1,0-1,2 раза на Бессарабській площі та площі Перемоги;
  • оксиду вуглецю – у 1,0-1,4 раза на  Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин), Деміївській площі та вулиці Семена Скляренка;
  • діоксиду азоту – у 8,5 раза – на Деміївській площі, у 5,4-7,0 раза – на площі Перемоги, у 3,5-4,5 раза – на Бессарабській площі, бульварі Лесі Українки, вул. Каунаській, вулиці Інженера Бородіна, вулиці Семена Скляренка, у 2,3-3,4 раза – на інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;
  • формальдегіду – у 3,1-3,6 раза – на площах Бессарабській та Деміївській, вулиці Семена Скляренка, вулиці Олександра Довженка (район метро Шулявка), у 1,0-3,0  раза – на інших постах спостережень.

Порівняно з попереднім тижнем, екологами зафіксовано деяке зниження середньодобового вмісту діоксиду азоту; вміст інших домішок суттєво не змінився.

Водночас, за прогнозами Українського гідрометцентру, погодні умови на найближчі дні – висока температура повітря, мала кількість опадів – не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у атмосфері.

Як ми повідомляли, сьогодні у Києві відбудеться екологічна акція за чисті парки.

Фото: Фейсбук