Державна екологічна інспекція розпочала перевірку ПрАТ «Київспецтранс», яке утримує полігон твердих побутових відходів №5.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці голови Держекоінспекції Андрія Мальованого.

Вчора Державна екологічна інспекція Столичного округу зайшла на ПрАТ «Київспецтранс», яке утримує полігон ТПВ №5», – написано на сторінці.

Зазначається, що останнім часом через роботу полігону зростає кількість скарг, які надходять до Держекоінспекції від громадян. Саме тому і постала потреба перевірки виконання приписів цим підприємством, навіть незважаючи на те, що проти них у судах є відкриті провадження.

Інспектори перевірили документальне виконання розпоряджень ДЕІ підприємством. Вже є низка порушень, які потрібно підтвердити в рамках перевірки самого полігону.

Полігон ТПВ №5, незважаючи на його важливе інфраструктурне значення для Києва, залишається одним з найбільш екологічно небезпечних об’єктів столичних околиць. Сморід від сміття, який відчувається за кілька десятків кілометрів, потрапляння токсичного фільтрату у ґрунт та воду, захоронення відходів підвищеної небезпеки – лише невелика частина проблем цього об’єкту. Держекоінспекція отримує десятки звернень від українців, яких такий стан справ не влаштовує.

Вчора Державна екологічна інспекція Столичного округу зайшла на ПрАТ «Київспецтранс», яке утримує полігон ТПВ №5….

Опубліковано Андрій Мальований Середа, 16 вересня 2020 р.

Зараз на полігоні №5, що знаходиться в селі Підгірці Обухівського району Київської області, триває рекультивація, яка призведе до повного його закриття.

Голова Держекоінспекції повністю підтримує таке рішення та додає, що полігони – пережиток минулого, який в Європі практично не знайдеш.

На його думку, в Україні потрібно втілювати нову систему управління відходами, яка передбачає їх сортування та переробку.

Тому він чекає на прийняття рамкового законопроекту №2207-1, який має впровадити європейську модель управління відходами в Україні.

Нагадаємо, вчора в Голосіївському районі столиці загорілося Пирогівське сміттєзвалище.

Фото: Facebook