Ймовірно, вакцина не буде доступна за межами США до 2021 року. Її можна тримати протягом шести місяців при температурі -20°C для транспортування і тривалого зберігання.

Американська компанія Moderna протестувала вакцину від Covid-19. Її ефективність становить 94,5%. Повідомляє BBC.

У випробуванні брали участь 30 000 людей в США. Половина з яких отримала дві дози вакцини з інтервалом в чотири тижні. Іншим робили уколи-плацебо.

Аналіз був заснований на перших 95 пацієнтах з симптомами COVID-19. У п’яти випадках COVID-19 був у людей, яким вводили вакцину, 90 людей захворіли з тих, кому вводили плацебо.

Загалом у випробуванні було 11 випадків важкої форми COVID-19, але жодного випадку у людей, які були імунізовані. Залучення людей з групи ризику і людей похилого віку до випробування вакцин Moderna передбачає, що вакцина захистить тих, хто найбільш вразливий до захворювання.

Компанія заявила, що тепер планує звернутися до Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), регулюючого органу США, за дозволом на використання вакцини надзвичайних ситуаціях в найближчі тижні. Пише The Guardian.

Планується, що вакцина Moderna не буде доступна за межами США до 2021. року.

Компанія заявила, що до кінця 2020 року у неї буде 20 мільйонів доз, готових до відправки в США, і хоче зробити від 500 мільйонів до одного мільярда доз для всього світу в наступному році. За її словами, вакцину можна тримати протягом шести місяців при температурі -20°C для транспортування і тривалого зберігання.

Вакцину Moderna оцінить FDA за результатами остаточного аналізу 151 випадів COVID-19 серед учасників випробування, за якими в середньому спостерігатимуть більше двох місяців.

До слова, «РНК-вакцина» виробляє в організмі вірусні білки, що «вчать» імунну систему атакувати вірус.

Нагадаємо, у Києві організують пункти вакцинації від грипу та ГРВІ.

Фото: unsplash