"Софія Київська" отримала 2,4 мільйона гривень за програмою "Велике будівництво" - цю суму витратять на розробку проєкту реконструкції дзвіниці.

Про це повідомив заступник гендиректора з реставраційних робіт Національного заповідника “Софія Київська” Вадим Кириленко, пише “Сьогодні“.

Він зазаначив, що у заповіднику за кожним  об’єктом ведеться регулярне спостереження, адже пам’ятка архітектури збудована ще у XVIII столітті. Наразі настав час реконструкції дзвіниці, яку востаннє ремонтували понад 20 років втому. Тоді, у 2000 році, реставратори займалися  позолотою купола і ремонтом фасадної частини.

Зараз ми робимо перші кроки: обстежуємо конструкцію дзвіниці, вивчаємо архіви, робимо геологічні дослідження. Ведеться розробка комплексного проєкту реставрації дзвіниці Софійського собору“, – розповів Вадим Кириленко.

Додав, що адміністрація заповідника подавала заявку на виділення коштів. Цього року за програмою “Велике будівництво” виділили 2,4 мільйона гривень.

Цих коштів достатньо, щоб розробити комплексний проєкт реставрації“, – зазначив заступник директора. Додав, що розробка проєкту займе рік. Приблизно стільки ж триватиме експертиза, отримання дозволів.

На дзвіниці планується зміцнити ліпнину, реставрувати фасад, замінити дерев’яні елементи купола – вони залишилися старими, а востаннє вони змінювалися у 1979 році.

Є місця на дзвіниці, де помічені явні пошкодження. Той же фасад вже не ремонтувався 20 років – це великий строк для таких будівель. Є місця, де ліпнина вимагає зміцнення і вже відшаровується фарба“, – сказав Вадим Кириленко.

Початок реставрації запланований у 2023 році і триватиме він два роки за умови  своєчасного фінансування. На час виконання робіт дзвіниця буде закрита для відвідувачів.

Фото: st-sophia.org.ua