Також не будуть звільняти медпрацівників центру.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час візиту до закладу.

Вона зазначила, що із листопада 2020 року у закладу виникла заборгованість по заробітній платі працівникам. Так, у рамках другого етапу медичної реформи з 1 квітня 2020 року медичні заклади почали отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за результатами укладених договорів.

«Київський міський дитячий діагностичний центр уклав договір лише за двома пакетами, та в середньому минулого року отримав 3,2 мільйона гривень, що покриває лише 60% потреби підприємства», – сказала Ганна Старостенко.

Оскільки заробітна плата співробітникам виплачується з коштів, отриманих від НСЗУ, місцева влада за законом не має права фінансувати цю статтю видатків. Тож медикам діагностичного центру почали затримувати зарплату.

У січні 2021 року Департаменту охорони здоров’я КМДА отримав скаргу від співробітників Центру щодоборгів. Комісія Департаменту перевірила фінансово-господарську діяльність медзакладу та виявила низку порушень, що були допущені за попереднього керівництва.

«На сьогодні всі матеріали перевірки передані до правоохоронних органів», – наголосила Ганна Старостенко.

Вона повідомила, що Центр на сьогодні вже подав пропозиції до Національної служби здоров’я України про новий контракт із п’яти пакетів послуг, що більше ніж у минулому році. Відповідно, обсяг фінансування закладу має збільшитися. Із дня на день Центр отримає відповідний договір.

«У будь-якому випадку про звільнення медичних працівників, перепрофілювання чи закриття Київського міського дитячого діагностичного центру не йдеться», – запевнила Ганна Старостенко.

А тим часом вчора, 1 квітня, поліція повідомила, що розслідує ймовірний підпал приватного центру для онкохворих дітей «Дача». Організатори будівництва запевняють, що пожежа не змінить планів на відкриття центру.

Фото: Фейсбук