Лікар-інфекціоніст озвучив невтішні прогнози щодо лікування хворих на Covid-19 дистанційно.

Про летальний випадок написав лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський в Facebook.

За його словами, хвора на COVID-19 отримувала консультації лікаря по телефону. Протягом двох тижнів вона лікувалася вдома і щодня мала високу температуру – 39 градусів. Коли жінка потрапила до лікарні — вона померла за декілька годин, оскільки стан був надважкий.

«2 тижні вдома. 2 тижні, кожного дня лихоманка 39. Жодного разу лікар не бачив за цей період хвору. Лише декілька консультацій по телефону. Стандартних. Таких, як кажуть майже всім. Знову три антибіотика. І знову надважкий стан – сатурація при поступленні 51%. І летальний випадок», — написав лікар.

Натомість лікар розповів про інший, зовсім протилежний випадок. Жінку похилого віку без симптомів привезли на госпіталізацію. Оскільки лікар по телефону сказав, що в неї пневмонія.

«І в те ж саме чергування – інший, діаметрально протилежний випадок. До мене прилетіли налякані рідні та привезли бабусю на госпіталізацію. Без жодних симптомів. Без лихоманки та з сатурацією 99%. Просто тому, що бабуся живе сама і була налякана, що у неї пневмонія, як сказав лікар по телефону. Одне слово – і вона в стаціонар біжить на госпіталізацію», — додав Ігор.

На думку лікаря, дистанційне лікування не є ефективним, оскільки лікарям важко дистанційно оцінити стан пацієнтів.

«Я не розумію, як стовідсотково впевнено оцінити стан пацієнта по телефону. Хворі постійно накручують себе, видають другорядні скарги за важливі, а про дійсно небезпечні моменти не можуть чітко відповісти. … – дистанційне лікування скоро всіх нас зведе в могилу», – підсумував лікар.

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст пояснив, чому підвищується температура при коронавірусі.

Фото: unsplash