Офіс президента ухвалив нові рішення з боротьби з епідемію коронавірусу — 10 кроків.

Під час останньої наради у президента України ухвалено низку важливих рішень з боротьби з епідемію СOVID-19.  Про це повідомив глава парламентського комітету з питань здоров’я нації, народний депутат від «Слуги народу» Михайло Радуцький в Facebook.

Зокрема йдеться про про переведення вишів на онлайн-навчання, дочасні канікули у школах, обмеження у «червоних» і помаранчевих зонах, розгортання у Києві та ще двох містах великих інфекційних госпіталів, посилення відповідальності за неносіння маски та інше.

Так, для протидії поширення СOVID-19 було прийнято наступні рішення:

1. Тимчасове переведення вищих навчальних закладів на дистанційне навчання.

2. Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше. Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня.

3. У червоних та помаранчевих зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування, ресторанів, клубів. З 22:00 заклади мають зачинятись.

4. Президент доручив МОЗу збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби. Має бути встановлений незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, якого вистачить на тривалий час.

5. За наказом президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі планують розміщувати в існуючих великих приміщеннях. Як писали, в Києві це може бути Палац спорту.

6. Президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19. Завдяки цьому рішенню значно збільшиться кількість ліжкомісць.

7. Інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ залучатимуть до роботи в інфекційних відділеннях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку.

8. За наказом президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу. Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.

9. Президент також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

10. Єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму – запровадження відповідальності власників приміщень. Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок.

За словами Михайла Радуцького, пандемія в Україні, як і у всьому світі, набирає обертів, але ситуація є цілком контрольованою влада тримає руку на пульсі.

«Наші пріоритети залишаються незмінними: всебічно зміцнюємо систему охорони здоров’я; вибірково, де відчутно не страждає економіка, посилюємо карантин; запроваджуємо реальну відповідальність для керівників за недотримання карантинних обмежень», — йдеться в дописі.

Нагадаємо, Київ повернувся до помаранчевої карантинної зони.

Фото: unsplash