Вона керує закладом з 2016 року, а також була в.о. директора у проміжок між голосуваннями за нового директора.

Конкурс на посаду директора «Мистецького арсеналу» завершився перемогою Олесі Островської-Лютої. Конкурсна комісія переобрала її на цю посаду вдруге й одноголосно, процес транслював «UA:Перший».

Михайло Кулиняк, міністр культури часів Януковича, якого вважали її основним конкурентом — в останній момент не з’явився на відбір і не став презентувати своє бачення майбутнього «Мистецького», пославшись на хворобу.

У підсумку, Островська-Люта отримала всі 9 голосів, інші кандидати, відповідно, жодного.

Під час презентації своєї програми, Островська-Люта сказала, що місія «Мистецького арсеналу» — «ставати інклюзивним і вільним середовищем». В МА, на її думку, потрібно вивчати культурну спадщину, розвивати різноплановий освітній компонент, інтегрувати різні культурні практики. Також «Арсенал» має бути інституцією, в якій «важлива фізична присутність».

Основні напрямки, які планує розвивати Островська-Люта: музейна та освітня робота, література та книжкова справа, сучасне мистецтво, театр.

Мета — закінчити ремонт та використовувати всі приміщення «Мистецького»; підтримувати ідею збільшення фінансування культурної сфери та МА зокрема, розвивати команду; запустити Музей сучасного мистецтва, розширити літературну, книжкову та театральну діяльність, розробити цифрову стратегію інституції.

За словами Островської-Лютої, «Мистецький арсенал» подав до уряду заявку на збільшення бюджету у 2022 році до 1 мільярда гривень. Такі кошти потрібні з урахуванням початку ремонту та будівництва.

Нагадаємо, перше голосування за нового директора МА 6 липня не вдалося. Тоді найбільшу кількість голосів отримав Михайло Кулиняк, екс-міністр культури при Януковичі, зараз – директор Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Однак він набрав недостатню кількість голосів для оголошення переможця і конкурс перенесли. В трудовому колективі «Мистецького» звинувачували Державне управління справами (керуючий орган закладу) у «відвертих маніпуляціях з процедурою».

Кулиняк після конкурсу назвав своїх конкурентів та колег з культурної індустрії «дамочкою», «козльонками» та «лузерами». Також на посаду директора «Мистецького арсеналу» претендували Ярослав Биструшкін, Ольга Босак, Алла Демура, Оксана Мельник.

Зауважимо: днями Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявило, що Островська-Люта приховала доходи за 2020 рік.

Фото: Фейсбук