Директорка гімназії №179 Ірина Чернілевська дала батькам школярів поради, як вберегти свою дитину від небезпеки в інтернеті.

Керівник школи написала у своєму Facebook великий пост.

Педагог повідомила, що у її гімназії сталася подія, яка сколихнула місто. Успішна учениця на ім’я Ніка раптово пішла із життя.

«Ніка була успішною ученицею, майже відмінницею, ніяких конфліктів, писала чудові вірші, малювала… Її творча натура шукала себе… Ніка шукала і Ніку знайшли…Те, що сталося, як на мене, є результатом її психологічної неготовності, відсутності життєвого досвіду і результатом впливу соціальних мереж…», – зазначила Чернілевська.

Директорка школи закликає батьків бути пильними до того, як їхні діти проводять час, особливо учнів 7, 8 та 9 класів. Спостерігати, чи спить дитина вночі, чи не переписується з кимось в мережі, звертати увагу на малюнки та записи дитини, проглядати акаунти і сторінки у соцмережах разом із нею.

«Краще вмовити дитину самій відкритись, прогортати смартфон разом з вами. Звертайте увагу на особливо темні або незвичні аватарки. Попросіть розказати про власникв таких аватарок (це якщо ви це робите відкрито, з дитиною). Щось насторожило Вас – знайдіть привід, спровокуйте ситуацію, яка виведе вас на відверту розмову. Аватарка можливого маніпулятора, якій підштофхнув семикласницю до трагічного сценарію, чорне тло…», – застерегла Чернілевська.

Педагог також закликала батьків “не додумувати”, а спостерігати за ситуацією.

«Дуже важливо в цих історіях утриматись “золотої середини” Не провокуйте, не додумуйте…І не поспішайте зробити всі дії сьогодні і зараз…У вас ще буде час і привід. Це не разові заходи, це щоденна робота», – написала директорка.
Вона також зазанчила, що історії із самогубствами учнів впливають на вчителів, які відчувають відповідальність на рівні з батьками.
«Я, як директор, бачу як травматично ця історія вдарила по всім. Ми не готові до таких ситуацій… Вчителі не готові були зайти в клас…Подія з Нікою змінила всіх нас. Про роботу нас, вчителів – окрема тема…Але і наш фронт роботи тут є… І питання безпеки в інтернет-просторі – це не пусті слова…В закладах зараз немає дискотек, класних вечорів. Ковід змусив обмежити цю сферу….Вже більше року Земля живе в нових умовах пандемії…І це ще одна небезпека, бо підлітки як максималісти, поспішають… жити, знайомитись…і питання безпеки в інтернет просторі у них далеко не перше…. І це теж наш фронт роботи», – додала Ірина Чернілевська.

Нагадаємо, у Києві та області з 19 січня до 2 лютого зафіксували 5 падінь із висоти дітей віком від 10 до 18 років.

Фото: facebook.com/yrina.chernilevskay.