Папський престол планує таким чином "помирити" народи.

Ватикан запропонував, аби у Страсну пʼятницю, 15 квітня, під час Хресної дороги в Римі українка та росіянка разом тримали хрест. Посол України у Ватикані Андрій Юраш пояснив, що реалізувати це неможливо. Про це повідомило “Радіо Ватикану”, зазначивши, що хрест понесуть в руках Ірина та Альбіна, які переїхали до Італії два десятиліття тому.

«Посольство при Ватикані розуміє та поділяє загальну стурбованість української та багатьох інших спільнот щодо ідеї зібрати разом українських і російських жінок, аби нести Хрест під час Пʼятничної Хресної дороги до Колізею. Зараз ми працюємо над цим питанням, намагаючись пояснити неможливість його реалізації та очікувані наслідки», — зазначив він.

 

До заяви посла приєдналась і його дружина Діана Юраш, яка назвала такий крок Ватикану негуманним.

“Це негуманно. В усіх сенсах: і через використання етнічного походження жінок, далеких від своїх історичних батьківщин не лише географічно, але й ментально”, – пише вона.

Цю ідею також не підтримали в Українській греко-католицькій церкві, назвавши її несвоєчасною та двозначною.

“Для греко-католиків України тексти і жести ХІІІ стації цієї Хресної дороги є незрозумілими, а навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села.  Знаю, що і наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання”, – каже глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ передав до Ватикану численні негативні реакції від українців та священників, які переконані, що жести примирення можливі лише після закінчення війни.

Фото: Фейсбук