У заході могли звяти участь всі небайдужі.

У Києві Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України провела флешмоб «Головні символи України та Європи: єднаймося».

Одна з організаторок — Олеся Ващук, відома криміналістка, докторка юридичних наук, доцентка, професорка кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія», яка очолює Раду молодих вчених при МОН, розповіла:

«Ніколи б не повірила, що рано-вранці у суботу зберуться незнайомі люди та зможуть без репетицій і сум’яття, чітко, красиво й від душі подякувати ЄС та європейцям за ту неймовірну підтримку на всіх рівнях, яку в час біди отримує Україна. Ми дякуємо Європі зі сльозами на очах, бо ми — повертаємось до європейського дому, звідки нас буквально вирвали без нашої згоди. Так, наша плата за це — страшна… Але наші спільні з Європою цінності тому такі й вартісні…»

Учасники флешмобу заспівали «Ой, у лузі червона калина…».

До учасників флешмобу, крім 20 науковців, приєднались волонтери, що возять на деокуповані території допомогу постраждалих мешканцям, а раніше допомагали евакуйовувати жінок, дітей та літніх людей з передмість Києва.

Ілля Кузнєцов, студент хімічного факультету КНУ ім.Т.Г Шевченка взяв академічну відпустку, бо нині треба допомагати людям.

«Такі заходи показують нам, українцям, як ми можемо миттєво об’єднатись не лише у горі, а й для того, що сказати: „Дякую!“ Це надзвичайні слова на адресу Європи. Їх кажуть наші серця!» — каже він.

Валентин Калашник, з пресцентру ТрО Києва, вважає:

«Кожен хоче бути причетним до боротьби з ворогом. Хтось воює у війську, хтось у теробороні, але ж є й ті, хто має готувати їжу для всіх. Тож і прийти та сказати публічно і щиро: „Дякую, Європо!“ — це означає бути причетним до підсилення спільного духу».

Фото: Армія Інформ