Одного з київських копів тепер підозрюють у перевищенні службових повноважень.

Деталі про цю справу розповіли у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Співробітникам управління патрульної поліції міста Києва Ігорю Бабенку і Ігорю Харченку загрожує до 5 років в’язниці. Причина – начебто незаконне затримання полковника поліції Запоріжжя Олега Золотоноші. Він був начальником ГУНП в Запорізькій області у 2017-2018 роках.

Інцидент стався рік тому. І тепер одного з патрульних тепер підозрюють у перевищенні службових повноважень.

Патрульний Ігор Бабенко нині під нічним домашнім арештом. Каже, усі його проблеми почалися після зустрічі з екс-начальником запорізької поліції.

«Не міг повірити, що це таке відбувається зі мною… Мене роблять злочинцем. «Взрив мозга», одним словом. На моєму місці  міг опиниться, хто завгодно», – каже нині вже колишній коп, а ще торік – заступник командира 3 роти патрульної поліції Києва.

Ігор бабенко згадує, – про порушника – нетверезого офіцера – на лінію 102 повідомила жінка. І там йшлося про ситуацію, взагалі не пов’язану з керуванням автомобілем.

Приїхавши на вкилик, патрульні знайшли поліцейського неподалік кафе, у кущах. Наряд копів, який першим приїхав на виклик, розповідав, що офіцер їм погрожував. Ігор Бабенко зазначив, що патрульні на чоловіка вдягли кайданки виключно з міркувань безпеки.

«У такому стані людина не контролює свої дії. Сама собі може нашкодити… Є такий захід – поліцейське піклування, тобто його можна було посадити до себе в машину, навіть, трошечки силою… Коли людину доставляють до райвідділку – це називається конвоювання… Поліцейський має право за 45 ст. закону про поліцію застосовувати спецзасоби.  Тому власне і був застосований такий захід», – пояснив Ігор Бабенко.

Зараз відео моменту спілкування із офіцером запорізької поліції видалено з більшості ЗМІ, а от відео з нагрудних камер поліцейських надати дл яефіру відмовились обидві сторони.

Тоді на полковника Золотоношу склали адмінпротокол за погрозу патрульним, брудну лайку і непристойний зовнішній вигляд. Це могло обійтися підполковнику у 102 гривні штрафу.

Але іще в жовтні Дніпропетровський обласний суд той протокол щодо підполковника скасував. А в Печерському управлінні поліції заявили згодом, що закутого у кайданки Золотоношу в очі не бачили.

Сам герой цієї історії – Олег Золотоноша – майже два тижні обіцяв дати інтерв’ю телеканалу “Київ” та розповісти свою версію подій. Зрештою, від зустрічі відмовився. Письмово своє затримання назвав «спланованою виставою». Цитуємо його відповідь мовою оригіналу:

«Хочу, чтобы Вы понимали, что это они поступили так с действующим полковником полиции, и несложно представить, что они творят с гражданами, которые не имеют юридического образования и не оспаривают их противоправные действия. Свою невиновность в административном правонарушении я доказал в суде», – написав Олег Золотоноша.

Справу щодо патрульних, які одягли кайданки на екс-керівника запорізької поліції, розслідувало Державне бюро розслідувань. Патрульному Бабенку нині загрожує до п’яти років обмеження волі. І це у кращому випадку, бо слідчі переконані – неправі були саме патрульні:

«Підполковник поліції, до якого приїхав наряд поліції, дійсно перебував поблизу місця проживання. Вів себе спокійно та адекватно ситуації і жодної загрози для оточуючих не становив. Це підтверджується, зокрема відеоматеріалами з камер спостереження… Поліцейські застосували силу до свого колеги, вдягли на нього кайданки та без нагальної на те потреби доставили до відділку», – розповіла іншу версію подій речниця Державного бюро розслідувань Ольга Чиканова.

Додала тако, що ДБР встановило, начебто жінка, яка телефонувала до поліції близько 1-ї години ночі і повідомила про місце знаходження підполковника поліції, і те, що вона ніби то проходила повз, в цей час перебувала на іншому кінці Києва.

Тож  чому поліцейські раптом зреагували на повідомлення про нетверезого чоловіка у кущах? І чи став у цій справі вирішальним статус та зв’язки колишнього офіцера поліції – невдовзі вирішить суд.

Фото: Фейсбук