За програмою 70% грошей платить міський бюджет, 30% - кияни.

Про це завив мер Києва Віталій Кличко у прямому ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Він зауважив, що програма дозволяє мешканцям житлових будинків, у яких створені ОСББ та ЖБК вплинути на вартість комунальних послуг завдяки впровадженню енергоефективних рішень. У програмі співфінансування 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бюджет.

Ми запровадили програму “70/30”. В будинках, де встановлена сучасна система опалення, автоматично регулюється подача тепла в квартири – залежно від температури на вулиці. Також власники квартир можуть самостійно регулювати подачу тепла в їх оселі і платити менше… Ця програма дуже користується попитом – декілька тисяч заявок на неї ми вже отримуємо. Майже тисяча заявок перебуває на етапі реалізації, сотні вже працюють. Люди сплачують вдвічі менше за енергоносії, що вкрай важливо зараз на тлі зростання цін“, – зазаначив мер.

Віталій Кличко пригадав свій досвід життя в Німеччині і його вразила заощадливість мешканців цієї країни.

Там люди настільки економлять: коли вони йдуть на роботу – скручують терморегулятори. А коли приходять – вмикають батареї знову… Ми вже йдемо до того, щоб також вчитися економити свої кошти“, – сказав Віталій Кличко.

Нагадав, що Київ має найбільшу в Україні і одну з найбільших в Європі мережу центрального опалення.  На сьогодні у Києві до опалення підключені 7,5 тисяч будинків.

Нагадаємо, 12 жовтня у Києві відкрили прийом заявок для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проектів «70/30» у 2022 році.

Фото: фейсбук