Прилади з Німеччини виділили для Олександрійської та Київської міської клінічної лікарні №17.

Про це розповіли в ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Для України виділили 18 німецький апаратів штучної вентиляції легень. У МОЗ розподілили їх серед закладів як першої, так і другої хвилі, які мають найбільше навантаження серед інфікованих. Наразі вони вже передані в 17 областей. У Києві їх отримають аж дві лікарні – Олександрійська та Київська міська клінічна лікарня №17.

Обладнання придбане за кошти уряду Німеччини в межах програми Східного партнерства.

Сьогодні, 30 грудня, німецький апарат ШВЛ подарували Київській міській клінічній лікарні №17. Обладнання готове до використання хоч зараз, але лікарі кажуть, що зараз, на щастя, немає необхідності.

У КМКЛ наразі перебувають 54 хворих на COVID-19. Із них до апаратів ШВЛ підключені 8 людей. Загалом лікарня має 33 таких прилади.

Останні 6 апаратів, які отримала ця лікарня, французького виробництва. Їх придбали коштами КМДА.

Прилад, який КМКЛ подарували сьогодні – високого та експертного класу, підходить для лікування найтяжчих пацієнтів з найбільшим ураженням легень. Його вважають одним із найкращих, який існує на ринку інтенсивної терапії та анестезіології.

«Цей апарат і апарати такого класу відчувають легені пацієнта. Відчувають потреби, аналізуючи за декілька дихальних циклів параметри вентиляції та розтяжності легень. Цей апарат підлаштовується безпосередньо під потреби пацієнта, якому проводиться штучна вентиляція легень», – пояснив Сергій Дубров, лікар-анестезіолог КМКЛ №17.

Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен розповіла, що закупити німецькі апарати виріщили ще влітку.

«Це ціла програма для країн Східного партнерства ЄС. Тільки дуже довго треба було чекати, щоб ці апарати були виготовлені в Німеччині. Я рада, що це ніби подарунок на Різдво», – зазначила пані посол.

Наразі всі апарати вже доставлені в регіони. Один прилад – на одну область. Саме так здійснювався розподіл. Однак у Києві апарати отримали відразу дві лікарні – Київська міська клінічна лікарня № 17 та Олександрівська. Через велику навантаженість. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко.

«Не зважаючи на зменшення кількості випадків протягом останніх двох тижнів, у нас є велика кількість пацієнтів, яких ми госпіталізуємо. Для прикладу, сьогодні було виявлено близько 8 тисяч осіб із COVID-19, але аж 3 тисячі осіб було госпіталізовано. Звичайно, використання таких апаратів, тим паче апаратів експертного класу, які мають адаптивні режими функціонування, є вкрай важливими. Зазначу, що цей апарат може використовуватися і в майбутньому для лікування наших пацієнтів. Я сподіваюся, що пандемія мине, а це обладнання ми будемо застосовувати», – пояснив Ігор Іващенко.

Попри те, що лікарі кажуть, що цей прилад легкий у користування, виробник забезпечує не лише встановлення обладнання, а й навчання медиків.

Окрім цього, в ефірі програми «Київ.NewsRoom» депутат Київради Олександр Лінчевський розповів про ситуацію в клініках із апаратами.

Відтак, за словами Олександра Лінчевського, на це питання важко відповісти, не знаючи конкретних цифр. Оскільки кількість хворих наразі є нестабільною. Так як і кількість тих, хто потребує апаратів ШВЛ. Однак депутат Київради наголосив, що наразі в столиці стрімкого зростання пацієнтів у реанімації немає. 

До слова, Олександр Лінчевський є заступником директора клініки «Оберіг». За його словами, ця клініка на 100% є забезпеченою кисневими апаратами та кваліфікованим персоналом. Та все ж, інколи навіть у приватних лікарнях трапляються черги на госпіталізацію.

Також пан Олександр розповів, що вибір виробника для апаратів ШВЛ має бути індивідуалізованим – пристосованим до потреб конкретної лікарні та її працівників. Адже, за його словами, кожна дрібничка у виборі такої апаратури є по-різному надважливою для різних ситуацій.

Фото: Facebook