В середньому витрати на одного студента на держзамовлення зросли на 13% і становили 63 тис. грн на рік.

Про це повідомляє сьогодні прес-служба Мінфіну.

Зазначаєься, що середні витрати на одного студента на держзамовлення зросли на 13% і становили 63 тис. грн на рік. В окремих вишах (III та IV рівнів акредитації) цей показник суттєво перевищував середнє значення по країні.

Найбільші витрати на навчання одного студента на державне замовлення у 2020 році були в таких закладах:

  • Льотній академії національного авіаційного університету – 309,2 тис. грн на рік;
  • Національній музичній академії України ім. І. П. Чайковського – 240,2 тис. грн;
  • Одеській національній музичній академії ім. А. В. Нежданової – 183,1 тис. грн;
  • Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка – 149,8 тис. грн;
  • Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого – 146,2 тис. гривень.

Загальні витрати 166 закладів вищої освіти, включених до аналізу, становили 19,3 млрд грн за загальним фондом державного бюджету та 12,4 млрд грн за спеціальним фондом державного бюджету (кошти, отримані за надання платних послуг). У цих закладах навчалося 635,7 тис. студентів, у тому числі 307 тис. студентів, які здобувають освіту за держзамовленням, та 328,7 тис. студентів за контрактом.

Підготовку фахівців закладами вищої освіти сконцентровано у 5 регіонах: у місті Києві, Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. Тут зосереджено половину закладів вищої освіти, які навчають 57% студентів, і витрачають майже дві третини коштів, спрямованих із державного бюджету на підготовку фахівців закладами вищої освіти.

До підготовки студентів за державним замовленням у 2020 році було залучено 52,1 тис. науково-педагогічних та педагогічних працівників.

Для обслуговування освітнього процесу також утримувалося 69,4 тис. непедагогічних працівників, що становило 57% загальної чисельності працівників.

Нагадаємо, два столичних виші потрапили до рейтингу кращих університетів світу.

Фото: facebook