Зокрема, мова йде про депутата від фракції «Європейська солідарність» Михайла Забродського та депутатку від фракції «Слуги народу» Ольгу Солодуху.

Про це йдеться у висновках Національного агентства з питань запобігання корупції за результатами перевірки декларації політика за 2020 рік.

Так, народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Михайло Забродський не вказав у декларації за 2020 рік орендований садовий будинок площею 166,2 квадратних метри і земельну ділянку, на якій він розташований.

У документі вказується, що з 27 березня 2020 року Забродський орендував садовий будинок площею 166,2 квадратних метри і земельну ділянку, на якій він розташований, в селі Гнідин Бориспільського району Київської області. Однак він про це не вказав у своїй декларації. Вказана оренда будинку підтверджується і договором, який укладав політик.

Сам Забродський не заперечував, що використовував цей будинок на кінець дати звітного періоду, але пояснив, що лише тимчасово там проживав. За його словами, вартість оренди будинку коштувала 23 тисячі гривень. Але його пояснення не враховані, оскільки депутат будинком таки користувався. За даними оцінки, вказаний будинок разом із землею під ним коштує 1,543 млн грн.

Крім того, Народний депутат від фракції «Слуги народу» Ольга Саладуха не задекларувала подарунок у вигляді недобудованого житлового будинку під Києвом площею 170 квадратних метрів, що є порушенням.

У документі вказується, що нардеп Саладуха придбала земельну ділянку площею 780 кв. м у селі Колонщина Макарівського району Київської області, проте не вказала, що на ній розташований недобудований будинок площею 170 кв. м вартістю майже 3,18 млн грн.

Сама політик заперечила одержання нею в подарунок недобудованого будинку. Вона вказала, що цю землю було придбано 16 листопада 2020 року і нібито на день покупки та станом на кінець року на ділянці не було нерухомості чи незавершених об’єктів. Це, зокрема, підтверджується договором купівлі-продажу, в якому вказується, що земля вільна від забудов, та інформацією від продавця ТОВ «Нігма».

Водночас НАЗК отримало відповідь від ТОВ «Лун». У ньому вказувалося, що вже в червні 2019 року нерухомість на ділянці  була, попри заперечення нардепки Саладухи.

Також це ж підтверджується інформацією від Національного центру управління та випробувань космічних засобів, який промоніторив зі спутника вказану земельну ділянку. Станом на 19 серпня 2020 року, тобто до купівлі землі депутатом, на ділянці розташований об’єкт нерухомості, ймовірно будинок. До того ж, на сайті самої компанії ТОВ «Нігма» продавався схожий готовий будинок такою самою площею, вартість якого може складати майже 3,11 млн грн. За даними експертизи, таке житло разом із землею може вартувати майже 3,35 млн грн.

За даними НАЗК, у деклараціях виявлено  ознаки кримінального правопорушення (ст. 366-2 Кримінального кодексу України). У зв’язку з цим НАЗК направить до правоохоронних органів за підслідністю обґрунтовані висновки (результати перевірки) щодо декларацій вказаних осіб.

Фото: pixabay