До рейтингу потрапили КНУ імені Тараса Шевченка та КПІ імені Сікорського.

Глобальне аналітичне агентство QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинги за спеціальностями кращих університетів світу 2021 року – QS World University Rankings by Subject 2021, в який увійшли 1452 виші світу. Серед них чотири виші з України, два з яких — київські, повідомляє МОН.

Так, до рейтингу потрапили КНУ імені Тараса Шевченка та КПІ імені І. Сікорського.

Зокрема, серед українських вишів КНУ Шевченка бере участь в найбільшій кількості рейтингів за спеціальностями – в одному галузевому рейтингу і шести рейтингах за спеціальностями.

Натомість КПІ імені І. Сікорського взяло участь в одному рейтингу за спеціальностями.

QS використовує чотири показники для складання рейтингів за спеціальностями:

  • Академічна репутація: якісний показник, що розраховується на основі результатів опитування більш ніж 102 000 вчених, викладачів і керівників вузів;
  • Репутація серед роботодавців: якісний показник, що розраховується на основі результатів опитування більш ніж 52 000 представників компаній-роботодавців;
  • Кількість цитувань на одну публікацію: кількісний показник наукової продуктивності, який вимірює середню кількість цитувань на одну публікацію за даними міжнародної наукометричної платформи Scopus компанії Elsevier;
  • Організаційний індекс Хірша: кількісний показник, що відображає наукову продуктивність і впливовість наукових досліджень за даними міжнародної наукометричної платформи Scopus компанії Elsevier.

Зазначається, що кількість українських вишів в рейтингах за спеціальностями 2021 року порівняно з попереднім роком зросла з двох до чотирьох.

Цього року українські виші отримали 12 позицій в одному галузевому рейтингу і семи рейтингах за спеціальностями. Минулоріч вони отримали сім позицій в одному галузевому рейтингу і шести рейтингах за спеціальностями.

Зокрема, українські виші мають високу конкуренцію в рейтингу спеціальностей, а саме – з комп’ютерних наук та інформаційних систем, фізики та астрономії, а також інженерних спеціальностей в області нафти і газу.

Нагадаємо, два київські університети очолили рейтинг онлайн-публічності Webometrics-2021.

Фото: facebook