Річний валовий дохід від здачі цих будівель в оренду приносить близько 15 мільйонів гривень.

Про це йдеться у заяві колективу Довженко-Центру, опублікованій на Facebook.

Зазначається, що 11 червня київське відділення Фонду держмайна України повідомило Довженко-Центр про рішення щодо приватизації двох із чотирьох корпусів Національного центру Олександра Довженка. ФДМУ видав також відповідні накази – № 1333 та 1334 від 1 червня 2021.

Раніше, ще у квітні цього року Фонд держмайна звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням надати згоду або обґрунтоване заперечення проти приватизації будівель.

«Попри те, що МКІП був повідомлений про намір Центру використовувати один із корпусів для розміщення фільмо-, музейного та архівного фондів Центру, міністерство надало мовчазну згоду на приватизацію будівель, дохід від здачі в оренду яких приносить 50% річного валового доходу Центру та складає близько 15 млн грн на рік», – йдеться у заяві.

Колектив Довженко-Центру заявляє, що на тлі суттєвого зменшення фінансування у 2021 році (з 10 до 7,8 млн) та згоди Мінкульту на приватизацію будівель Центру, які є основним джерелом його доходу, ці дії трактуються як намір доведення інституції до банкрутства.

«Минулого тижня Довженко-Центр направив листи до Міністерства культури та інформаційної політики, Фонду державного майна України, Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, в якому наполягав на скасуванні наказів РВ ФДМУ по Києву щодо включення до переліку об’єктів малої приватизації корпусу № 2-6 та забезпеченні з боку МКІП фінансової компенсації втраченого доходу підприємства в обсязі 15 млн. грн. в разі прийняття рішення про приватизацію. Відповіді Центр досі не отримав», – йдеться в заяві.

У зв’язку з цим Довженко-Центр вимагає від Мінкульту та персонально від міністра Олександр Ткаченко втрутитись у цю ситуацію та «запобігти ймовірному банкрутству однієї з провідних культурних інституцій України».

Реакції Мінкульту на цю заяву ще не було.

Нагадаємо, у квітні в Довженко-центрі змінився керівник – перемогла Олена Гончарук, нинішня директорка Музею кіно в Центрі Довженка, кандидатура якої була висунута колективом закладу – вона отримала 6 голосів. Проте міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко заявив, що хотів би скасувати результати конкурсу. Сам Ткаченко обурився, що начебто одному з учасників конкурсу, віце-президенту «Українського союзу промисловців та підприємців» Олексію Душутіну не дали повноцінно презентувати свою програму.

Фото: Фейсбук