Розслідування правопорушень народними депутатами є компетенцією Державного бюро розслідувань - заявили поліцейські.

Про те, що подальше розслідування ДТП за участі нардепа доручено слідчим Держбюро розслідувань, повідомила 31 серпня Поліція Києва.

«Відповідну підслідність визначив за Державним бюро розслідування процесуальний керівник з огляду на наявність серед фігурантів кримінального провадження спецсуб’єкта – народного депутата України», – зазначили в поліції.

За версією поліцейських, ДТП сталась 23 серпня у Дарницькому районі столиці. Тоді автомобіль «Ауді», не дотримавшись безпечної дистанції під час руху, в’їхав у авто «Форд», яке рухалося попереду. А «Форд» – в автомобіль «Деу». В результаті потрійної аварії постраждали шестеро осіб.

«Того ж дня було розпочате кримінальне провадження за ч.1 ст 286 Кримінального кодексу України, це – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами. На місці події патрульні поліцейські та слідчі документально зафіксували всіх осіб, котрі їхали в автомобілях. На момент прибуття правоохоронців учасники аварії перебували біля автівок, тож необхідно було достеменно встановити, хто ж саме був за кермом в момент ДТП», – описали ситуацію в поліції.

Далі поліцейські стверджують, що опитали учасників події та свідків, вилучили відбитки пальців та інші речові докази. Також слідчі поліції вже призначили необхідні експертизи, щоб, в тому числі, встановити, з якою швидкістю рухався автомобіль.

«Під час проведення першочергових слідчих дій один зі свідків повідомив, що за кермом «Ауді» перебував чоловік, як згодом з’ясувалося – народний депутат України. Водночас інші свідки заперечують ці покази. Однак відповідно до законодавства в разі наявності інформації про можливе скоєння злочину спецсуб’єктом (в даному випадку – народним депутатом України), процесуальний керівник зобов’язаний змінити підслідність», – роз’яснили столичні копи.

Таким чином слідчі поліції звернулися з листом до прокуратури та поклопотали про передачу матеріалів кримінального провадження до відповідного правоохоронного органу. Підслідність визначена за Державним бюро розслідування.

«Всі матеріали, зібрані слідчими поліції, в повному обсязі будуть передані до ДБР», – резюмували в поліції.

Ззаначимо, у повідомленні поліції йдеться про аварію, яку ймовірно спричинив нардеп від “Слуги народу” Олександр Трухін. Після аварії з Трухіним низці  українських ЗМІ невідомі особи нібито пропонували гроші за видалення новин з Трухіним. Говорилося про те, що близько 30 медіа «почистили» новинні стрічки.

Раніше у ЗМІ повідомили, що в матеріалах провадження вказується, що начебто в Audi, яка спричинила ДТП на Бориспільській трасі 23-го серпня, за кермом був не нардеп від «Слуги Народу» Олександр Трухін, а керував автівкою Віктор Склема. Трухін начебто був серед пасажирів.

Фото: фейсбук