Вартість робіт оцінюють у 320 мільйонів гривень.

Компанія «ДТЕК Київські електромережі» не буде за власний кошт споруджувати підстанцію та повітряну лінію для живлення ЖК «Патріотика на озерах». Про це йдеться у прес-релізі компанії.

Підприємство зазначає, що його представники досі не отримали від КМДА примірника Меморандуму, де визначений план вирішення проблем вкладників банку «Аркада» (який будував «Патріотику…»). При цьому ДТЕК КЕМ визначений стороною цього Меморандуму, хоча до його створення та опрацювання умов начебто запрошений не був.

В ДТЕКу ознайомилися з примірником Меморандуму, який знайшли в мережі Інтернет, і дізналися, що в документі передбачено, що ДТЕК КЕМ має спорудити власним коштом підстанцію «Аркада» та повітряну лінію 110 кВ «ТЕЦ-5 – Аркада» для живлення 10 тисяч клієнтів ЖК «Патріотика на озерах». В компанії вважають, що це суперечить діючому законодавству.

«Будівництво об’єктів енергетичної інфраструктури міста Києва здійснюється як за кошти приєднання (щодо об’єктів, які будуються для конкретного замовника) так і за кошти інвестиційної програми, яка погоджується незалежним державним регулятором НКРЕКП. Побудова підстанцій «Аркада» і повітряної лінії 110кВт «ТЕЦ-5 – Аркада», передбачалась за кошти замовника приєднання, і не включалась до інвестиційної програми ДТЕК КЕМ. План перспективного розвитку всіх електромереж міста Київ на 2021 – 2025 рр. формувався саме на основі такого підходу. ДТЕК КЕМ не має джерел для фінансування цих об’єктів» — йдеться у повідомленні.

В ДТЕКУ кажуть, що орієнтовна вартість вказаних робіт – 320 мільйонів гривень, що начебто становить 63% від розміру інвестиційної програми компанії для оновлення енергетичної інфраструктури всього Києва.

«Якщо припустити включення будівництва об’єктів «Аркада» – ЖК «Патріотика» та «Патріотика на озерах» до інвестиційної програми ДТЕК КЕМ через корегування її і узгодження нацрегулятором НКРЕКУ, то це означатиме, що компанія не матиме коштів виконати 63% робіт, які прямо впливають на якість електропостачання 1,3 млн клієнтів Києва. ДТЕК КЕМ не вважає такий підхід справедливим та задовольняючим потреби всіх зацікавлених сторін» — повідомляє компанія.

Компанія повідомляє, що надала КМДА свої пропозиції для «збалансованого рішення», але не уточнила, у чому вони полягають.

Нагадаємо: учасником Меморандуму про добудову об’єктів збанкрутілої «Аркади» є також компанія Владислави Молчанової Stolitsa Group, яка і продовжить це будівництво. Відомо, що після появи в проекті Stolitsa Group, КМДА невідомим чином внесла у проект бюджету на цей рік пункт про продовження проспекту Григоренка аж до меж Києва за 100 мільйонів гривень. До того ж, «Патріотика на озерах» має з’явитися на місці природного парку, де 11 тисяч киян вимагають утворити «Екопарк Осокорки». 

Учора суд зняв арешт з головного офісу «Аркади» на Ольгинській.

Фото: Фейсбук