До кінця 2020 року фахівці ДТЕК Київські електромережі реконструюють кабельні лінії, що забезпечують світлом мешканців Теремків та Феофанії.

Зокрема капітально оновлять понад 11 кілометрів електричного кабелю 10 кВ. Втілення проекту дозволить задовольнити зростаючі потреби мешканців Голосіївського району в електричному струмі та забезпечить їх надійним та сучасним джерелом живлення.

Загалом, в межах проекту, в Голосіївському районі реконструюють 4 кабельні лінії середньої напруги (10 кВ). Перші дві беруть свій початок від підстанції (ПС) 110/10 кВ «Університет» та закінчуються в розподільчому пункті (РП) №201. Інші дві пролягають від ПС 110/10 кВ «Теремки» до РП-67. Їх загальна протяжність становить понад 11 кілометрів.

«До кінця року ми повністю оновимо чотири кабельні лінії на Теремках та в Феофанії. Інвестиції в проект складуть понад 22 мільйони гривень. Оновлена мережа будується із сучасних матеріалів, які прослужать киянам не один десяток років, забезпечуючи їх потреби у струмі», – зазначив виконувач обов’язки генерального директора ДТЕК Київські електромережі Денис Бондар.

Замість старих кабелів, фахівці ДТЕК Київські електромережі прокладуть нові з ізоляцією зі шитого поліетилену. Їх мінімальний строк служби становить 30 років. До того ж, вони мають більший перетин, а отже й більшу пропускну здатність. Це на багато років забезпечить зростаючий попит Теремків та Феофанії у електричній енергії.

Окрім безпосередньо кабелю, під час реконструкції також буде змонтований захист від заземлення та замінені трансформатори струму на ПС «Університет», ПС «Теремки», РП-67 і РП-201. Окремим пунктом передбачене повне відновлення благоустрою у місцях виконання монтажних робіт.

Необхідність реконструкції згаданих ліній викликана їх моральною та фізичною зношеністю. Кожна з них вже пропрацювала нормативні терміни експлуатації. Окрім того, в районах, які живлять ці лінії, у зв’язку з активною забудовою, значно зростає споживання електроенергії. В результаті мережа працює на межі власною можливості та потребую заміни.

Нагадаємо, ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств. У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників. 100% компанії належить SCM Ріната Ахметова.

Фото: піксабей