Тіло Віталія Шишова перебуває в морзі і воно начебто потрібне для слідства.

Деталі розслідування смерті співзасновника Білоруського дому в Україні Віталія Шишова розповіла його цивільна дружина Божена Жолудь для “Суспільного“.

Kyiv Media
Божена Жолудь / suspilne.media

За її словами, вона не може зрозуміти, на якому етапі перебуває розслідування, оскільки вона не отримувала жодних офіційних коментарів ані від прокуратури, ані від слідства. Також адвокатка родичів Шишова, яка буде представляти їхні інтереси, ще навіть не змогла розглянути матеріали справи.

Досі тіло не поховали. Мені прокуратура не дає дозволу на поховання. Мовляв, проводяться слідчі дії і, якщо їм щось знадобиться, щоб не робити ексгумацію, вони не віддадуть доки буде тривати слідство“, – розповіла Божена Жолудь.

У морзі жінці заявили, що поки немає дозволу прокуратури – тіло Віталія Шишова не віддадуть.

Я ставила питання, чи зможу його побачити? Вони сказали, що якщо ви захочете, то ви зможете його побачити в морзі. Але труна буде закрита і стоїть вже навіть питання, чи зможуть його одягнути”, – каже дружина померлого.

Натомість у прокуратурі жінці заявили, що всі свої питання про поховання вона має ставити моргу. У морзі ж посилаються на прокуратуру, яка, за словами представників моргу, не дає дозвіл про поховання.

Як я розумію, прокуратура запросила литовську сторону для незалежної експертизи, але ще ця експертиза не минула. І я не розумію, як буде проводитися експертиза, якщо тіло вже у такому стані. Я навіть не знаю, коли будуть похорони“, – бідкається Божена.

Хоронити Віталія Шишова планують в Україні, оскільки навряд чи тіло дозволять вивезти в Білорусь. Тим більше, якщо слідству знову знадобиться експертиза – то українська сторона не поїде в Білорусь його ексгумувати.

До того ж у нього було бажання, щоб провели кремацію цього тіла, він не розумів, як це люди ходять на цвинтар, навіщо це. Він завжди хотів, щоб його спалили, але я розумію, що я не можу виконати його останню волю“, – каже Божена Жолудь.

Нагадаємо, Віталія Шишова знайшли у Києві повішеним зранку 3 серпня. На тілі загиблого поліція виявила садна та подряпини. Основними версіями смерті Віталія Шишова силовики називають самогубство та вбивство з імітуванням самогубства.

Фото: Телеграм