Будівництво можуть почати лише через 3-4 роки.

Другий вихід зі станції метро «Вокзальна» планують збудувати якомога ближче до Центрального вокзалу. Проектування виходу затягнеться на 3-4 роки, повідомила у прямому включенні в ефірі програми «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ» заступниця директора КП «Київський метрополітен» Наталія Макогон.

За її словами, тендер поки оголошено не на будівництво виходу, а на його проектування. Однією з ключових причин збудувати цей вихід є те, що «Вокзальна» вже тривалий час вкрай перевантажена.

«Проект цей кияни чекають уже давно, станція перевантажена, вона запрацювала в 1960-му році і є однією з найстаріших, з маленьким вестибюлем. Проектанти отримали завдання проектувати другий вихід якомога ближче до Центрального вокзалу, щоб було зручно пасажирам, що прибувають з потягів. Вони вивчать всі варіанти і запропонують найоптимальніше рішення» — розповіла Макогон.

Також вона додала, що лише після того, як оберуть остаточний проект робіт, з’явиться кошторис на їх виконання. Терміни виконання будуть залежати ще й від рішень новообраної Київради.

«Всі роботи виконуються за бюджетні кошти. Тоді вже місто буде розподіляти бюджет і визначати джерела фінансування і терміни виконання робіт. Тендер вже закінчується, 23-го числа має пройти аукціон, Київ чекає першу сесію нового скликання Київської міськради. Скоро будуть формувати бюджет наступного року і депутати визначать, скільки з нього передбачити коштів на другий вихід. Думаю, проект буде розбитий на 3-4 роки, а потім почнеться будівництво» — каже Макогон.

Зауважимо, що на думку Макогон, такий термін є цілком нормальним для галузі метробудування.

Нагадаємо, оголошений тендер на проектування другого виходу з «Вокзальної» складає понад71 мільйон гривень, заявки прийматимуть до 20 листопада.

Тим часом УЗ хоче замінити ескалатор на Центральному вокзалі, але поки що обмежиться ремонтом.

Фото: фейсбук