За реставрацію візитівки столичного модернізму взявся архітектор Віталій Молочко.

Відома кожному киянові «Летюча тарілка» на Либідській наразі не вражає своїм початковим виглядом. Іржа з кожним роком все більше покриває поверхню тарілки. Саме тому архітектор Віталій Молочко спільними зусиллями разом із знайомими та волонтерами має намір відновити дах унікальної зали. Про це йдеться в сюжеті новин «Київ Newsroom» телеканалу «Київ».

Тарілку побудували ще 1971-го року за проектом відомого архітектора, художника, поета і композитора Флоріана Юр’єва, якому нині 90 років. За неї автор отримав нагороду — «За новаторство в архітектурі». Він намагався реалізувати задуману ідею ще в 60-х, але радянські архітектори разом із владою були проти реалізації.

Kyiv MediaKyiv Media

Юр’єв хотів зробити особливістю будівлі унікальну світломузичну залу, проте замість світломузичних установок її оформили фресками у жанрі соцреалізму. Після відкриття будівля перейшла до Інституту науково-технічної інформації. У 1990 роки споруда почала занепадати. Вісім років тому керівництво інституту вирішило передати будівлю Фонду держмайна, бо вона стала непридатною.

Таким чином, рятувати споруду взявся архітектор та реставратор Віталій Молочко.

Я давно «живу» цією будівлею. Об’єднавши своїх знайомих друзів разом з Флоріаном, ми вирішили пофарбувати його унікальний концертний зал «Тарілку» — пам’ятник радянському модернізму, — коментує Молочко.

У Віталія як у реставратора неймовірне бажання відновити тарілку. Оскільки він має на меті ідею, щоб Київ був містом, який пам’ятає тих, хто в ньому творив.

Kyiv MediaKyiv MediaKyiv MediaНаразі споруду винаймає компанія «Альдо», безпосередньо пов’язана із забудовником Ocean Mall. За угодою, орендар має право поліпшувати об’єкт, але проводити капітальну реконструкцію або зносити — ні. Втім компанія «Альдо» не має відношення до реконструкції “тарілки”.

Віталій наголошує, що вже буквально через тиждень кияни матимуть змогу спостерігати за оновленим виглядом «Летючої тарілки». На відкриття об’єкту обіцяв приїхати і автор — Флоріан Юр’єв.

Фото надані Віталієм Молочком