Остаточну суму назвуть пізніше.

На добудову трьох проблемних об’єктів збанкрутілого банку «Аркада» потрібно близько 6,8 мільярда гривень. Про це за підсумками аудиту повідомляє сайт будівельного холдингу «Київміськбуд».

Мова про ЖК «Патріотика», «Патріотика на озерах» і «Еврика».

Очікується, що частину цієї суми — 2,3 мільярда — вдасться покрити за рахунок планових надходжень від продажу вільних квадратних метрів у недобудовах; відтак, сума чистого дефіциту на сьогодні становить не менше 4,5 мільярда гривень. У разі, якщо його покриватимуть інвестори, вкладникам «Патріотики» доведеться доплатити 6 тисяч гривень за квадрат, «Еврики» – 11 тисяч гривень.

Цю суму вдастьс знизити, якщо мережі для зазначених ЖК вирішать будувати коштом міського бюджету (на суму близько 400 млн грн), а також через відмову від оздоблення квартир (близько 1−1,5 млрд грн). Однак раніше ми повідомляли про те, що в КМДА відкидають можливість того, що будуватимуть мережі за кошти з міського бюджету.

Як ми уже повідомляли, Нацбанк ліквідував банк «Аркада» після того, як визнав його неплатоспроможним. У фінустанові наголосили, що понад 90% вкладників (понад 5 тисяч осіб) отримають вклади в повному обсязі. Добудовувати усі ЖК, які почав зводити банк, збиралися доручити «Київміськбуду».

Нацполіція тим часом розслідує кримінальне провадження щодо фінансових махінацій банку «Аркада» — 9 мільярдів гривень, зібраних через фонд фінустанови. 4 вересня суд обрав ексголові правління «Аркада» Костянтину Паливоді запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою застави у 21 мільйон гривень.

Фото: фейсбук