Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підтвердила відкриття кримінального провадження проти нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви.

Про це сказала Генеральний прокурор Ірина Венедіктова під час спілкування із журналістами в Києві 26 жовтня, пише ІФ.

Днями одіозний політик Ілля Кива опублікував у соцмережах феєричне відео з пострілами і салютами та палкою промовою щодо смерті лідера українських націоналістів Степана Бандери.

Після публікації цього ролика у ЗМІ поцікавилися – звідки в Іллі Киви автомат та чи є в нього дозвіл на цю зброю з огляду на те, що ще у 2017 році з’явилась інформація про те, що Кива – психічно хворий. Відповідну довідку опублікував тоді нардеп Сергій Каплін.

Kyiv Media

З огляду на вищезазначене, журналісти поцікавились у генпрокурорки Венедіктової –  чи є кримінальне провадження щодо відео з пострілами Киви, на що вона відповіла:

У нас є провадження, і стосовно цієї особи, їх досить велика кількість… Я не можу щодо кожного внесення до ЄРДР виходити і щось коментувати. Щоб притягати – у нас мають бути хоча б експертизи. Без експертиз нема про що говорити“.

Уточнюючи, чи є відкрите провадження саме за фактом стрілянини, Венедіктова сказала: “Є”.

Якою конкретно буде правова  оцінка діям депутата генпрокурорка наразі сказати не готова, лиш пояснила:

Якщо ми дійдемо до спеціального суб’єкта – народного депутата, я підписуватиму підозру. І саме тоді я можу сказати, з якою кваліфікацією підозру підписано і якщо кваліфікація змінюється, то чому.

Нагадаємо, в січні 2021 року народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива склав іспит на право займатися адвокатською діяльністю.

Фото: скріншот