Зниження ефективності вакцини пов'язують зі штамом коронавірусу "Дельта".

Дослідження щодо ефективності вакцин опублікував Центр з контролю та профілактики захворювань США.

Так, від початку вакцинальної кампанії у США, коли першими препарат отримували медики. Йдеться про вакцини проти COVID-19 Pfizer та Moderna.

Тисячі працівників у шести штатах проходили тестування методом ПЛР щотижня, а також після появи симптомів COVID-19. У початковому періоді дослідження з 14 грудня 2020 року по 10 квітня 2021 року ефективність вакцини була оцінена у 91 %.

Однак, при появі вірусу штаму Delta вчені після низки досліджень дійшли висновку, що ефективність РНК-вакцини знизилася щодо цього штаму. Delta стала домінуючим штамом у США на початку липня.

Згідно з великим дослідженням медичних працівників США, опублікованим у вівторок, ефективність вакцин Pfizer та Moderna проти COVID-19 знизилася з 91 відсотка до 66 відсотків. Однак при цьому вакцинація вважається найбільш ефективним методом імунізації.

Хоча ці проміжні результати свідчать про помірне зниження ефективності вакцин проти COVID-19 у запобіганні інфекції, стійке зниження ризику зараження на дві третини підкреслює незмінну важливість та переваги вакцинації проти COVID-19“, – сказали медики.

Так, невелике дослідження у Нью-Йорку показало, що при вакцинації захист від важкого перебігу захворювання не знижується і перевищує 90 відсотків.

Інше дослідження серед пацієнтів Лос-Анджелеса, яке було проведено з 1 травня по 25 липня, показало, що невакциновані люди в 29,2 рази частіше потрапляли в лікарні з COVID-19, ніж вакциновані, що відповідає ефективності близько 97 відсотків.

Фото: unsplash