Через вибиті вікна всередину потрапляє дощ та сніг, через що мокнуть стіни Костелу.

Про це повідомляє сторінка парафії у Фейсбук.

Там зазначають, що після 3 місяців пожежі майже нічого не зробили – там й досі не перекриті вікна та не закрита будівля.

“Майже нічого не зроблено, щоб закрити принаймні будівлю після пожежі, а через вибиті вікна всередину потрапляє і сніг, і дощ, мокнуть стіни. Щоправда у соціальних мережах з’явилися новини, що начебто влада збирається «відреставрувати» костел до кінця цього року. Однак ця інформація має небагато спільного з реальністю, оскільки «реставрацією» називають протиаварійні роботи, а саме прикриття вікон фанерою та усунення наслідків пожежі”, – йдеться в дописі.

До слова, раніше Мінкульт обіцяв, що відновлення костелу святого Миколая почнеться у жовтні.

Днями стало відомо, що Костел святого Миколая обіцяють провести протиаварійні роботи до кінця року за майже 20 мільйонів, зібраних бізнесом: вже визначено підрядника.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася 3 вересня близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів. На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень. Два роки тому з храму почали обсипатися та падати скульптури: тоді на ремонт фасаду не виділили 72 мільйони гривень. Цього року через гальмування тендерів на ремонт зовнішнього оздоблення досі не дали 150 мільйонів.

Парафія костелу просила Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а Ткаченко натомість не був впевнений, що у католиків буде достатньо коштів. Згодом Кабмін пообіцяв це зробити до літа 2022-го.

Тим часом, КМДА вимагає від Мінкульту включити своїх представників в групу контролю за відновленням костелу.

Фото: Фейсбук