Закінчити роботи планують до кінця 2021 року.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Укравтодору.

Дорожники розповіли, що наразі триває реконструкція ділянки траси М-03 Київ – Харків. Зокрема ремонтують 25 км автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський зі сторони Полтави до Валок км 395+064 км 420+050.

Фахівці виконують роботи з асфальтування, влаштування основи за методом холодного ресайклінгу, відсипання земляного полотна та шару основи.

Цікаво, що вже виконано понад 60% робіт.

Після завершення реконструкції, ділянка цієї дороги матиме по дві смуги руху в обидва напрямки і буде відноситись до I технічної категорії. Крім цього, буде встановлено освітлення, і вжиті додаткові заходи з безпеки руху.

Закінчити роботи планують до кінця 2021 року.

Міжнародний контракт з Укравтодором було підписано з турецькою компанією Onur Taahhut. Фінансування здійснюється за рахунок МФО.

Технічний нагляд – французька інженерна компанія «Еджіс».

Окрім цього, на Чернгівщині асфальтують трасу Н-07 Київ – Суми – Юнаківка. Відновлення дороги відбувається в межах президентської програми «Велике будівництво».

На ділянці поблизу села Манжосівка, що під Прилуками, протяжністю 3,9 км, цього тижня розпочали укладання нижнього шару асфальтобетону.

Цікаво, що це одна з десяти ділянок траси, де зараз йдуть дорожні роботи. До того ж, раніше ця дорога була бетонною. На ділянках, де був жорсткий тип покриття:

  • проводиться зняття внутрішніх напружень шляхом дефрагментації бетонних плит;
  • укладається вирівнюючий шар з гарячої дрібнозернистої асфальтобетонної суміші;
  • влаштовується армуючий синтетичний матеріал;
  • укладається шар з гарячої крупнозернистої асфальтобетонної суміші;
  • укладається щебенево-мастиковий асфальтобетон.

Водночас у місцях поширення траси перед асфальтуванням укладається прошарок із геосинтетичного матеріалу (нетканого термічно скріпленого) та 35-сантиметровий шар основи з щебенево-піщаної суміші.

«У 2021 році у Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ – Суми – Юнаківка. Дорога була побудована у 1965-1980 роках минулого сторіччя, її протяжність по області – майже 143 км. З них більша частина – це стара бетонка, решта – чорнощебеневе покриття, місцями з верхнім шаром асфальтобетону», – зазначили в Укравтодорі.

Важливо, що станом на кінець липня дорожніми роботами охоплено 67,5 км траси. У процесі капітального ремонту дорогу буде приведено до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху.

Загалом Укравтодор у 2021 році планує відремонтувати 182 км доріг державного значення в Чернігівській області.

Фото: Укравтодор