Дослідження ВАДА показало, що Український антидопінговий центр ніби-то організував схему, яка допомагала українським спортсменам уникати проблем під час допінг-тестувань.

Український Національний антидопінговий центр звинувачують в обмані Всесвітньої антидопінгової агенції. Ніби-то в центрі регулярно інформували спортсменів про візити допінг-інспекторів, надавали зразки проб для змагань як позазмагальні зразки і не лише. Про це йшлося в ефірі програми “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами заступника члена Ради засновників Всесвітньої антидопінгової агенції Ігоря Гоцула, найгірший варінт, який може чекати на українських спортсменів через скандал – відсторонення спортсменів від змагань. “Зараз Всесвітня допінгова агенція розглядає питання про статус відповідності або невідповідності нашого національного антидопінгового центру кодексу ВАДА. Якщо центр невідповідатиме кодексу, а вірогідність цього близько 99%, то спортсмени автоматично будуть відсторонені”, – зазначив Ігор Гоцул.

Порушення в яких ВАДА звинувачує український центр є критичними. Адже суть порушень в тому, що український антидопінговий центр попереджав спортсменів про час та місце антидопінгового контролю. Після звинувачень, Очільники Національного Антидопінгового центру – Іван Курліщук та його заступник Ярослав Кручек подали у відставку.

За словами Ігоря Гоцула, таке рішення невдале для України. “Якби Міністерство відсторонило їх від обов’язків, призначило розслідування, передало документи, оприлюднені ВАДА, до правоохоронних органів, то тоді б ми продемонстрували свою готовність у боротьбі з допінгом”, – пояснив заступник члена Ради засновників Всесвітньої антидопінгової агенції.

До того ж, за словами експерта, Україна досі не може запровадити закони, які заборгувала перед ВАДА. Адже облаштування в Україні лабораторії антидопінгового контролю неможливе.

Також, Ігор Гоцул додав, що для уникнення відсторонення наших спортсменів необхідно залучити різні ланки влади, які причетні до антидопінгового контролю та продовжувати партнерство з ВАДА.

Фото: Київ ТБ