Зробити добру справу можна сьогодні в Подільській районній організації Товариства Червоного Хреста міста Києва.

Про це повідомляють в Facebook-сторінці організації.

Кияни можуть долучитися до масштабної акції з донорства крові з 10:00 до 14:00 за адресою – Контрактова площа, 12 (вхід з двору), 2-гий поверх.

Як повідомляється в сюжеті «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ», донорів наразі в центрі здачі крові багато. Загалом більше 25 людей вже здали кров.

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 до 60 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ.

Перед здачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил: мати добре здоров’я та гарне самопочуття;

  • добре відпочити, виспатись;
  • режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). У ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
  • у день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб;
  • за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв;
  • за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.

При наявності абсолютних чи тимчасових протипоказань, виявленні будь-яких порушень у стані здоров’я, підозрі на контакт з інфекційним захворюванням донор не допускається до донації. Детальніше про протипоказання тут. 

Нагадаємо,у Києві почали брати кров у донорів, які перехворіли на коронавірус.

Фото: unsplash