Донором став 38-річний чоловік з Вінниці, у якого була складна черепно-мозкова травма.

У Києві провели трансплантацію одразу чотирьох органів. Донором став 38-річний чоловік, у якого лікарі констатували смерть мозку, а рідні дали дозвіл на забір органів, йшлося в сюжеті «ТСН».

Серце донора пересадили 12-річній дівчинці Маргариті зі складною патологією. Рік тому після тренування в Маргарити почав боліти живіт, потім з’явилася задишка, кашель і набряки. Лікарі діагностували кардіоміопатію. Урятувати Маргариту може лише трансплантація.

Донорське серце доставили гелікоптером на дах столичного інституту серця.

«У нас донор більший, ніж реципієнт. І це нас турбує. Але у цієї дівчинки більше немає шансів, а тому ми спробуємо адаптувати велике серце до її грудної клітки», — розповів хірург Борис Тудоров перед операцією.

Донорське серце доправляли з ВІнниці до Києва гелікоптером
Від забору серця до операції з пересадки минуло 2 години 20 хвилин

На всю операцію у медиків було півтори години. Операція була важкою, але вдалою, повідомили в Інституті серця.

«Забір органу разом з перельотом зайняв 2,20 хв. Це дуже хороший результат, і він означає, що ми можемо і з більшої відстані доставляти серця» — повідомив Тодуров.

Мама Маргарити розповіла, що це вже не перша спроба трансплантувати серце її доньці.

«Ми вже тут були в госпіталізації, але щось не так з донором, з сердечком. Тому дива не сталося. Її вчора попередили, що не треба їсти. І вона вже мені: «Мамо, мабуть, нам знайшли донора». Кажу: «Не знаю, нічого не говорили», — каже жінка.

Донором став 38-річний чоловік з Вінниці, якого медики не змогли врятувати через отриману складну черепно-мозкову травму. Лікарі констатували смерть головного мозку. Натомість, родичі чоловіка дали згоду на забір його органів. Хто він — мама Маргарити не знає.

«Вдячна родині донора, що врятували життя моїй дитині», — каже жінка.

Ще у двох київських госпіталя пересадили нирки чоловіка та печінку.

Співробітники Інституту серця висловили співчуття, шану та вдячність родині донора.

А нещодавно в Києві хірурги провели унікальну операцію: відновлювали зір і череп мотоциклісту, який вижив у жахливій ДТП.

Фото: скріншоти