Крім того, стадіону «Динамо» можуть взагалі заборонити приймати матчі УПЛ та Кубка України.

Контрольно-дисциплінарний комітет Української асоціації футболу заборонив донецькому «Олімпіку» проводити матчі на стадіоні імені Лобановського у Києві і оштрафував клуб на 500 тисяч гривень. Причина — клуб неналежним чином організував проведення домашнього матчу з «Шахтарем», повідомляє прес-служба УАФ.

Вже кілька сезонів донеччани грають домашні матчі на стадіоні «Динамо» у Києві, в тому числі і в єврокубках. 6 березня у рамках 17 туру чемпіонату України «Олімпік» приймав «Шахтар»; на 38 хвилині гри рефері з Макіївки Юрій Іванов відмінив гол «Олімпіка» за рахунку 0:1 на користь «Шахтаря». Більше команди не забивали, матч закінчився перемогою «гірників».

Після гри президент команди господарів Владислав Гельзін в прямому ефірі телеканалу «Футбол 2» обматюкав суддю за цей епізод, при чому зробив це самовільно — інтерв’ю журналістам у цей час давав головний тренер «Олімпіка» Юрій Калітвінцев, а Гельзін увірвався в приміщення, звідки йшла трансляція.

«Під**ас суддя, відірвав голову, нах*й… Чого ви мовчите, б**? Що мені говорити? Всі бачать, 93% бачать гол по телебаченню. Що ви тут розповідаєте? Що ці експерти говорять? Чистий гол відміняється! Для чого цей під8*ас італієць (Лучано Лучі, куратор суддівського корпусу України – ред.) знаходиться у нас в країні, б**? Міняйте, с*ка, їх усіх, б**!» — промовив Гельзін на камеру.

За кілька днів «Олімпік» виступив з проханням оприлюднити записи переговорів арбітрів під час матчу, щоб «встановити об’єктивні обставини прийняття арбітром рішення, яке вплинуло на результат матчу». В клубі вважають, що гол у ворота «Шахтаря» арбітр відмінив несправедливо. Владислав Гельзін також закликав клуби УПЛ висловити недовіру Лучано Лучі.

Учора контрольно-дисциплінарний комітет УАФ розглянув цей конфлікт і вирішив заборонити «Олімпіку» проводити матчі на стадіоні імені Лобановського і оштрафував клуб на 500 тисяч гривень. Судячи з повідомлення асоціації, після гри з «Шахтарем» Владислав Гельзін не лише увірвався у прямий ефір телеканалу, а й, всупереч регламенту, зайшов у кімнату арбітрів. Що там відбулося, невідомо.

«Клуб-господар («Олімпік» – ред.) не забезпечив належного рівня безпеки при підготовці та проведенні матчу, наслідком чого стала можливою несанкціонована поява президента клубу в суддівській кімнаті та на післяматчевому флеш-інтерв’ю. Крім того, клуб-господар не забезпечив належного від’їзду бригади арбітрів матчу зі стадіону, що є порушенням регламентних вимог» — йдеться в рішенні УАФ.

Реакції «Олімпіка» на це рішення поки не було.

Також КДК УАФ рекомендував Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань розглянути питання про заборону використовувати стадіон «Динамо» у Києві для проведення офіційних матчів до кінця сезону 2020/2021 «у зв’язку із систематичними порушеннями норм регламентних вимог УПЛ та УАФ».

В цьому ж повідомленні йдеться про те, що у випадку такої заборони стадіон можуть знову допустити до проведення матчів вже з наступного сезону «з урахуванням неухильного дотримання клубами всіх регламентних вимог з питань безпеки».

Зауважимо, що на стадіоні «Динамо» імені Лобановського час від часу грає і київське «Динамо» — так, лише  21 лютого «біло-сині» приймали тут «Десну».

Фото: Фейсбук Олімпіка