Причина невдоволення — непрозорий конкурс на фінансування проектів Українського культурного фонду.

Сьогодні вдень біля Національного художнього музею України відбулася акція протесту працівників галузі культури. У цей час в будівлі музею про результати своєї річної діяльності на посаді звітував очільник Міністерства культури Олександр Ткаченко, повідомляє у Facebook колишня депутатка «Самопомочі» та заступниця міністра культури часів Володимира Бородянського Ірина Подоляк.

Учасники акції зустрічали міністра імпровізованим концертом, а їхньою головною вимогою був розпуск наглядової ради Українського культурного фонду та скасування її рішень.

«…замість того, щоб ухвалити відповідальне і потрібне політичне рішення про розпуск дискредитованої НР Український культурний фонд і обрання, як цього вимагає закон про УКФ, осіб «компетентних у сфері культури, які мають бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності», Міністр посилається на юридичну казуїстику…» — прокоментувала Подоляк вимоги пікетувальників.

Ткаченко відреагував на акцію — він сказав, що запросив наглядову раду УКФ до міністерства, щоб роз’яснити ситуацію. За його словами, спочатку потрібно ухвалити законопроєкт, яким можна регулювати питання УКФ та відповідної ради.

Також міністр сказав, що є прихильником «лагідної» українізації і підтримав законопроект про відтермінування частини норм мовного закону, про що ми вже писали.

Нагадаємо, у кінці травня культурні діячі України зверталися до президента Зеленського та Ткаченка через «ручне управління в УКФ». Вони стверджують, що нова наглядова рада УКФ змінила результати незалежної експертизи та вирішила не фінансувати значну частину проектів. Культурні діячі підозрюють наявність прихованих інтересів у членів Наглядової ради, листа до президента підписали майже 50 організацій-учасників конкурсного відбору проектів УКФ.

Як ми повідомляли, в Nestle лаконічно коментують звинувачення в упередженому ставленні до української мови.

Фото: 24 канал