Лікарі наголошують, що вказані твердження є хибними та не мають жодних підтверджень.

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило новий перелік популярних серед українців чуток щодо COVID-19 та інших хвороб, а також спростування цих тверджень. Їх наводить прес-служба у Fb.

Повідомляється, що вказані міфи часто поширюють користувачі українського сегменту Facebook. Зокрема, в новому переліку є спростування щодо лікування і походження онкологічних хвороб.

В МОЗ заперечують наступні твердження:
  • Лабораторії в США не можуть знайти COVID-19 у жодному із 1500 позитивних тестів

«Вкотре прихильники конспірології заявляють про те, що пандемія COVID-19 — фейкова, оскільки «у жодному із 1500 зразків людей, які отримали позитивний результат (тестів на COVID-19 — прим.ред.), не вдалося виявити COVID». Стверджується, що всі зазначені особи «хворіють на грип А і, меншою мірою, на грип B». Таке дослідження нібито проводив учений імунолог-вірусолог доктор Дерек Кнаус із лабораторії в південній Каліфорнії, і через виявлене «масове шахрайство» він подав до суду на CDC» — коментують в МОЗ.

Медики наголошують, що вченого-імунолога, який нібито проводив таке дослідження, не існує. А COVID-19 – реальна потенційно важка гостра респіраторна інфекція, яка може мати як легкий, так і важкий перебіг.

Більше інформації за посиланням.

  • Вітамін B17 здатний знищити будь-яку злоякісну пухлину

«Ряд маргінальних вебсайтів та користувачі соцмереж поширюють інформацію про чергову «панацею» від раку. Цього разу вони стверджують, що вітамін В17 (також відомий як лаетрил або амігдалін) є ефективним способом лікування раку і знищує будь-яку злоякісну пухлину, а знайти цю речовину можна у кісточках фруктів. Також стверджується, що саме завдяки лікувальним властивостям «вітамін В17 заборонено». Автори пропонують замінити хіміотерапевтичне лікування раку цією речовиною» — коментує МОЗ.

В міністерстві наголошують, що нині немає наукових досліджень, які б доводили ефективність «вітаміну B17» у лікуванні пацієнтів із раком. Це підтверджують Британський центр дослідження раку та Національний інститут раку США. Крім того, такого «вітаміну» взагалі немає у списку вітамінів групи B.

Більше інформації за посиланням.
  • Американське товариство боротьби з раком визнало, що рак проходить сам собою

«​​Ні доктор Отіс Броулі, якого згадують у публікації, ні інші представники Американського онкологічного товариства не заявляли, що рак «часто проходить сам собою, без лікування» — йдеться в повідомленні МОЗу.

Більше про цей міф за посиланням.

  • В усьому світі зростає кількість авіакатастроф через вакцинованих пілотів

«У мережі поширюється інформація про те, що нібито в 2021 році у всьому світі суттєво зросла кількість авіакатастроф. Це нібито відбувається через масові смерті пілотів під час управління літаком. «Раптові смерті відбуваються саме через чудодійні укольчики, до яких першими, як пам’ятаєте, змушували саме пілотів», – пишуть деякі користувачі мережі. Публікація супроводжується фотографією, на якій вказано начебто кількість померлих пілотів у 2019, 2020 і 2021 роках. Якщо за 2020 рік у списку вказано лише 6 імен, то за 2021 рік – їх вже кілька десятків» — пояснюють у відомстві.

І одразу заперечують: публікація в журналі, що поширюється в мережі, не є офіційною статистикою і не демонструє дійсну кількість смертей серед пілотів. У Федеральному управлінні цивільної авіації в США (FAA) заявляють, що вони не виявили свідчень авіакатастроф з вини пілотів, які страждають на медичні ускладнення, пов’язані з вакцинами проти COVID-19. Також у 2021 році не спостерігалося зростання кількості авіакатастроф — наголосили в МОЗ.

Більше у спростуванні тут.

  • Молодші за 60 років вакциновані англійці помирають вдвічі частіше, ніж невакциновані

В МОЗ наголошують, що в коментарі для StopFake експерти з організації Health Desk повідомили, що оприлюднені дані в соціальних мережах були неправильно витлумачені і не відображають ефективність вакцини або справжнє розуміння смертності, спричиненої COVID-19.

Раніше в МОЗ спростували міф про те, що розігрівати їжу в мікрохвильовці — шкідливо.

Фото: Фейсбук