Таку допомогу вже отримали музеї Києва, Чернігова, Переяслава та Запоріжжя.

Про це повідомили у Національному заповіднику «Софія Київська».

У повідомленні зазначили, що масштабна гуманітарна допомога від європейських колег для музейників України прибула до «Софії Київської».

“В Україні налічується близько 570 державних музеїв. Багато з них зазнали руйнувань від артилерійських обстрілів або опинилися у важкому матеріальному становищі. З частиною музеїв взагалі втрачено зв’язок. У цих складних умовах завдяки самовідданій роботі місцевих музейників вдалося врятувати і зберегти безцінні фонди. Проте, нині велика кількість експонатів потребує додаткового захисту, зокрема евакуації в безпечні місця. Зробити це в нинішній ситуації складно, та допомога прийшла вчасно”, – зазначили у дописі.

І додали, що на Софійській площі представники Національного заповідника «Софія Київська» та представники музеїв Сумщини, Київщини, Дніпровщини, Одещини та інших регіонів України прийняли та розподілили гуманітарний вантаж від європейських колег із Німеччини, Нідерландів та Австрії.

Зокрема, близько 30 європейських музеїв та галерей за підтримки голови Міжнародної неурядової організації World Heritage Watch пана Штефана Домпке виявили бажання допомогти Україні у збереженні культурної спадщини. З власних фондів вони виділили значну кількість дерев’яних та металевих боксів, картонних коробок, бульбашкової плівки, пластикових боксів, скотчу та різноманітного пакувального паперу, особливо цінні кліматичні бокси. Таку допомогу вже отримали музеї Києва, Чернігова, Переяслава та Запоріжжя.

Фото: Фейсбук