Журналісти проаналізували фото з місця подій та опитали близько сотні мешканців Бучі.

У воєнних злочинах армії рф у Бучі Київської області брали участь підрозділ росгвардії Вітязь, 76-а десантно-штурмова дивізія з Пскова та чеченські підрозділи, повідомляє агентство Reuters.

Про це йдеться у великому розслідуванні про звірства російських окупантів проти мирного населення, про які стало відомо після їхнього відступу з північного напрямку.

Як повідомляється, опитавши понад 90 мешканців Бучі, проаналізувавши безліч фото, відео та вивчивши документи, залишені загарбниками, журналісти встановили особи кількох російських військових, які брали участь у масових вбивствах українців.

Ідентифікувати окупантів допоміг, зокрема, один зі знайдених листів, який був направлений на ім’я Олександра Логвиненка, який, як вдалося з’ясувати журналістам, виявився десантником із Пскова. Особу ще одного військового з тієї ж дивізії вдалося встановити завдяки графіті з написом Wolf_68, залишеному на стіні одного з українських будинків.

Reuters ідентифікувало росіянина на ім’я Кирило Крючков, який використовує варіанти Wolf_68 як своє ім’я в соціальних мережах.

Крючков родом із Тамбова, зараз живе у Пскові. Двоє людей, які знають Крючкова, розповіли журналістам, що він служив у 234-му десантно-штурмовому полку. Полк входить до складу 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії. Один із людей сказав, що Крючков був в Україні.

У ще одному документі, який місцевий житель витяг із кинутих мінометних ящиків у Бучі, говорилося, що боєприпаси були перевірені офіцерами з підрозділу 74268. Він базується у Пскові.

Крім того, на основі відеозаписів та свідчень очевидців Reuters вдалося підтвердити, що у Бучі знаходилося кілька підрозділів чеченських військовослужбовців.

На дверях будівлі у селі неподалік Бучі було знайдено напис: «Ахмат — сила!». Жителі Бучі розповіли, що бачили безліч чеченських силовиків. Одна жінка сказала, що вони розстріляли її чоловіка. Також свідки розповіли про тортури, які влаштовували солдати армії рф.

Нагадаємо, українські правоохоронні органи здебільшого згадують про 64 мотострілецьку бригаду рф, бійці якої також катували бучанців.

Фото: Фейсбук