До проектного семінару, який триватиме два дні, долучилася міська влада.

Про це повідомила директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

Проектний семінар «Гостиний двір: фокус уваги — місія» організували “Урбанина” та “Міністерство культури та інформаційної політики України”.

“Дводенний захід передбачає мозковий штурм широкого кола фахівців що до майбутнього цієї вкрай потрібної місту будівлі. Важливо, щодо обговорення залучені і міська влада, що представляє інтереси киян, і громадський сектор”, – повідомила директорка.

Чиновниця назвала питання двору – Гордієвим вузлом, розв’язати який може всестороння дискусія.

Гостиний двір – це Гордіїв вузол Києва. Забагато взаємовиключних інтересів там зійшлося. Розрубати цей вузол одним простим рішенням навряд чи вдасться.. На мій погляд, цивілізований вихід – це відкрита дискусія за участю всіх зацікавлених сторін“, – додала Яна Барінова.

Нагадаємо, протиаварійні роботи в Гостиному дворі коштуватимуть майже 3 мільйони: стало відомо, кому вони дістануться.

Раніше стало відомо, що на фінансування «Великої реставрації» немає грошей і що Ткаченко просить 5 мільйонів на Гостиний двір.

Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.

Зауважимо, що на початку серпня ряд українських ГО звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору. Активісти невдоволені, що на збереження пам’ятки досі не виділено коштів і що, попри наближення осені, Мінкультом не визначено порядок проведення протиаварійних робіт.

Після цього Мінкульт додав сім об’єктів у список на реставрацію до кінця року, але про Гостиний двір знов не згадав.

Фото: facebook