Попереду у американських гостей зустрічі із Зеленським і Тараном.

До Києва прибула делегація Конгресу Сполучених Штатів Америки, плануються зустрічі з президентом й урядом. Про це повідомляє МЗС України.

До делегації входять сенатори Ліндсі Грем (республіканець від Південної Кароліни), Джон Баррассо (республіканець від Вайомінгу), Бен Сасс (республіканець від Небраски), Томмі Тубервіль (республіканець від Алабами) і конгресмен Вільям Тіммонс (республіканец від Південної Кароліни). Вони провели пегеговори з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

Під час зустрічі із керівництвом Міністерства закордонних справ України представники США, зокрема, обговорили візит Зеленського в Вашинґтон і переговори з Байденом.

«Домовленості, досягнуті під час візиту, вивели стратегічне партнерство України та США на якісно новий рівень, насамперед у сфері безпеки, оборони, енергетики, інвестицій, підтримки реформ», — наголосив Кулеба.

Сенатор Ліндсі Грем зазначив, що підтримка України в протидії російській агресії та проведенні внутрішніх трансформацій залишається одним із питань, яке об’єднує демократів та республіканців.

«Україна — важливий союзник США у демократичному світі. Підтримуючи Україну, ми захищаємо демократію», — заявив сенатор.

Грем запевнив у готовності Конгресу США і надалі підтримувати Україну у справі відновлення її територіальної цілісності, зміцнення обороноздатності, втілення амбітних внутрішніх трансформацій.

Сторони окремо обговорили загрози Північного потоку-2 та кроки, які необхідно здійснити, аби не дати Росії використовувати енергетику як геополітичну зброю.

Делегація має зустрітися також з президентом України Володимиром Зеленським та міністром оборони Андрієм Тараном.

Фото: Фейсбук