Уряд обіцяє ще 20 млн доз препарату Pfizer та 27 млн доз препаратів інших виробників.

Відповідне рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів, повідомив глава українського уряду Денис Шмигаль.

Так, до до кінця року Україна отримає понад 47 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 від різних виробників.

«За кошти державного бюджету буде привезено 20 мільйонів доз вакцини від компанії Pfizer. Цієї кількості вакцин буде достатньо, щоб виконати завдання щодо повної вакцинації більшості дорослого населення України вже у 2021 році», — сказав прем’єр-міністр.

Також уряд пояснив, як відбуватиметься навчальний процес з вересня у разі посилення карантину в області.

Керівник Мінохорониздоров’я Віктор Ляшко зазначив – у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу.

Відповідну постанову “Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року” Кабмін ухвалив 28 липня.

Цим документом уряд оновив Національний план з вакцинації. У ньому уточнюється, що вакцини, про які йдеться в документі – це Pfizer, AstraZeneca та Novovax.

Цікаво, що дослідження препарату американської компанії Novovax ще тривають. Наразі вакцина показала 90% ефективності під час  випробувань у США та Мексиці. Результати будуть оприлюднені у медичному журналі в серпні.

Фото: МОЗ