Правоохоронці очікують повернення мер додому після тренування.

Сьогодні, 18 травня, вранці до будинку на вулиці Богдана Хмельницького, де проживає мер столиці Віталій Кличко, прибули озброєні і в повній екіпіровці правоохоронці.

Про це повідомляє телеканал “Київ”.

Як попередньо відомо, силовики під’їхали до будинку на мікроавтобусах. Близько 20 людей зі зброєю і в шоломах зайшли у під’їзд. Люди у штатському одязі перебувають на вулиці.

За словами міського голови, представники Служби безпеки повідомили, що прийшли не до нього, а до його сусідів.

«Сказали, що прийшли по якимось іншим справам до людей двома поверхами нижче (…) Я знаю, що там жили в минулому працівники оперного театру, знаєте, живуть дуже бідно. Але працівники СБУ кажуть, що вони здають зараз квартиру, і там ворог держави мешкає, якшо прийшли працівники СБУ» — зазначив він.

Кличка наразі вдома немає, оскільки він вранці виїхав на тренування.

Тож, правоохоронці в очікуванні мера.

ДОПОВНЕНО

Станом на 10:00 Віталій Кличко вже повернувся додому й прокоментував те, що наразі відбувається.

“Я можу сказати відверто, що проходять наради в адміністрації президента, присвячені Кличку – це не таємниця. За несплату податків наші комунальні підприємства звинувачуються. Офіційне звернення: це нонсенс, це неправда. А якщо контрагенти чи їхні  підрядники не сплатили – будь ласка, приходьте до них. Місто не має до цього ніякого відношення. Якщо ми передали справи внутрішнього аудиту правоохоронцям, вони декілька років чекали, а потім прибігли з нашими справами до нас – це також має дивний вигляд. Зараз спробуються всі можливості для того, щоб маніпулювати інформацією, але, я абсолютно відвертий, ми готові співпрацювати – це моя вимога”, – наголосив Віталій Кличко.

Віталій Кличко показав свою квартиру журналістам і розповів про помешкання.

«Нема чого показувати. Трошки взимку стеля потекла, зараз там ремонт. Можу сніданком пригостити, чаєм!» — запропонував міський голова.

Також міський голова зазначив, що вважатиме неконституційною можливу спробу зняття його з посади голови КМДА.

«По-перше, це неконституційно. І суд в 2004 році нагадав, що це порушення Конституції. По-друге, і найголовніше — кияни обрали людину, якій довірили відстоювати інтереси громади. Незалежно, Кличко чи хтось інший — він несе відповідальність перед громадою, а не та людина, яку призначають зверху. Бо є велика спокуса призначити людину зверху і керувати. Я звітую виключно перед громадою міста Києва» — зазначив Кличко.

Пізніше також з’явилося відео, на якому Кличко спілкується з працівником СБУ вже не біля своєї квартири, а біля квартири сусідів, до яких буцімто й прийшли силовики. Правоохоронець запевняв міського голову, що до нього обшуки відношення не мають.

«При всій повазі, тільки сюди (показує на квартиру сусідів – ред.)» — сказав працівник Служби безпеки.

У своєму телеграм-каналі Кличко знову написав, що «тиск на міську владу триває» і що «такого не було навіть за часів Януковича».

«Безпрецедентний тиск на міську владу триває, такого не було навіть за часів Януковича. І за такі незаконні дії і їх режисерам, і виконавцям доведеться відповідати за законом!» — зазначив він.

Нагадаємо, минулого тижня на низці комунальних підприємств та департаментів Київської міської державної адміністрації пройшли обшуки.

Фото: facebook